zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Chcesz pracować w dużej firmie? Tymi sposobami przetrwasz i dostaniesz awans!

środa, 04-04-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Każdy młody człowiek marzy o tym, aby pracować w prężnie rozwijającej się firmie. Sukces na szczeblu zawodowym to nie tylko ogromny krok do budowania własnej kariery, ale również lepsze samopoczucie i...lepsze pieniądze. Praca w dużych firmach takich, jak korporacje, rządzi się jednak swoimi prawami. Jak przetrwać w tego typu biznesie i zabłysnąć przed szefem? Oto skuteczne sposoby!

korporacjaPolityka firmy

Bardzo ważne jest, abyś zapoznał się dokładnie z tym, jak funkcjonuje cała firma. Poznanie poszczególnych szczebli pozwoli ci na dogłębniejsze zrozumienie polityki miejsca, w którym zaczynasz pracę. A co za tym idzie, łatwiej będzie ci się odnaleźć i wykonywać swoje obowiązki.

Korporacyjne słownictwo

Na pewno zetknąłeś się w wielu sytuacjach z pozoru dziwnym słownictwem, które nie do końca zrozumiałeś. Korporacyjna mowa zdecydowanie różni się od tej potocznej, dlatego warto, żebyś pouczył się słów, których używa się w dużych firmach. Zdecydowanie ułatwi ci to funkcjonowanie w firmie i pozwoli na szybsze wykonywanie obowiązków, bez zbędnych pytań, którymi nie będziesz musiał zadręczać swoich korporcyjnych kolegów.

Integracja

Nie bądź odludkiem, który nie odzywa się do innych. Staraj się być duszą towarzystwa, ale nie bądź osobą inwazyjną i natrętną. Integruj się z otoczeniem i bądź otwarty. Pamiętaj, że komunikatywność zawsze procentuje. Jeśli w pracy zorganizowane zostanie spotkanie towarzyskie - nie odmawiaj. Tego typu imprezy integrują ludzi i sprawiają, że dużo łatwiej będzie ci się pracowało. Tym bardziej, jeśli jesteś nowy w swojej firmie.

Czujność wskazana

Pamiętaj, że w każdej dużej firmie możesz zetknąć się z rywalizacją i osobami, które niekoniecznie będą ci dobrze życzyć. Niech twoja czujność nie zostanie uśpiona! Nie bądź zbyt ufny i miej się zawsze na baczności. Dbaj o to, aby twoja praca była wykonywana zawsze na wysokim poziomie. Bądź osobą pomocną, ale nie daj się wykorzystywać. Staraj się wykazywać i pokaż się z jak najlepszej strony. Nie dziel się swoimi sekretami i pomysłami z innymi pracownikami, ponieważ nie każdemu można zaufać. Pamiętaj, żeby zachowywać się asertywnie i pokazywać, że masz swoje zdanie.

gol

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

FB dlaMaturzysty.pl reklama