zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak zrobić dobre wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

poniedziałek, 16-07-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Rozmowa kwalifikacyjna jest bardzo ważnym etapem w rekrutacji. To od niej tak naprawdę zależy, czy przyszły pracodawca zdecyduje się podpisać z nami umowę o pracę. Jednak rozmowa rekrutacyjna nie jest wcale prostą sprawą, ale z kilkoma poradami można wyjść z niej obronną ręką i wręcz oczarować swoją osobą rekrutera. Jak zrobić dobre wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Oto odpowiedzi.

uścisk dłoni

Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej

Podstawową sprawą przed rozmową rekrutacyjną jest odpowiednie przygotowanie się do niej. Musisz poświęcić odrobinę czasu na to, aby poczytać o firmie, w której chcesz się zatrudnić oraz dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów na jej temat. Na rozmowie kwalifikacyjnej mogą paść pytania, dotyczące właśnie twojego potencjalnego miejsca pracy. Nie daj się więc zaskoczyć. Rekruter na pewno będzie mile zaskoczony, jeśli twoja wiedza na temat firmy bedzie na wysokim poziomie.

Bądź pewny siebie

Na rynku jest wiele ofert pracy, jednak coraz mniej odpowiednio wyszkolonych do niej osób. Nie bój się więc swojego potencjału i zalet. Pokaż pewność siebie oraz to, że jesteś najlepszym kandydatem na nowe stanowisko pracy. Bardzo ważny dla przyszłego pracodawcy jest fakt, aby jego pracownik znał swoje plusy i wykorzystywał je w miejscu zatrudnienia, dlatego nie wstydź się mówić otwarcie o tym, że twoje kwalifikacje oraz doświadczenie podniosą prestiż firmy oraz idealnie sprawdzą się przy nowych projektach.

Zarażaj optymizmem i kreatywnością

Na rozmowach rekrutacyjnych bardzo często panuje wręcz grobowa atmosfera. Stres, zapominanie o najprostszych rzeczach - to wszystko powoduje, że niepotrzebnie zaczynamy się nadmiernie denerwować i przybierać nieprzyjemne pozy. Aby wyróżnić się z tłumu przyszłych pracowników warto podejść do tematu z odrobiną uśmiechu oraz optymizmem. Jeśli już na wstępie rekruter zobaczy przed sobą uśmiechniętą osobę, z błyskiem w oku, to cała rozmowa kwalifikacyjna będzie dużo przyjemniejsza. Udowodnione jest, że ludzie, którzy są pogodni, zdecydowanie bardziej przyciągają i przekonują do siebie drugiego człowieka, dlatego dużo korzystniej będzie podejść do tematu rozmowy rekrutacyjnej z optymizmem i pozytywnym nastawieniem.

Jak cię widzą, tak cię piszą

Znane przysłowie jest aktualne od dawien dawna i nie traci na wartości nawet w dzisiejszych czasach. Dlatego idąc na rozmowę kwalifikacyjną warto zastanowić się nad tym, w co się ubrać i jak wyglądać. Kolorowe, rażące ubrania, zbyt rzucające się w oczy dodatki - tego typu outfit zostawmy sobie na inną okazję. W przypadku rozmowy rekrutacyjnej warto postawić na klasykę i elegancję. Czyste, wyprasowane ciuchy, elegancka fryzura i w przypadku pań, delikatny makijaż - to wszystko będzie wyglądało dużo lepiej i bardziej profesjonalnie, niż przesadne gadżety, kolorowe dodatki i nieestetyczny look.

gol

fot. pexels.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama