zmień miasto
Jesteś tutaj:
  • dlaStudenta.pl
  • »
  • Kariera i Praca
  • »
  • Codility pozyskuje inwestycję w wysokości $22m w rundzie A, przy udziale londyńskich inwestorów Oxx i Kennet Partners
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Codility pozyskuje inwestycję w wysokości $22m w rundzie A, przy udziale londyńskich inwestorów Oxx i Kennet Partners

wtorek, 04-02-2020 (00:00:00) | komentarze (0)


Codility pozyskuje inwestycję w wysokości $22m w rundzie A, przy udziale londyńskich inwestorów Oxx i Kennet Partners. Pozyskany kapitał zostanie użyty do wzmocnienia pozycji Codility na rynku, w tym rozwój zespołów specjalistów w swoich biurach w Warszawie, San Francisco czy Londynie. Do klientów firmy należą giganci w swoich branżach, m.in. Microsoft, Tesla, Slack czy Okta.

Codility

San Francisco - USA, Warszawa - Polska i Londyn – Wielka Brytania, 3 lutego 2020 - Codility, platforma ułatwiająca przedsiębiorstwom budowanie efektywniejszych zespołów programistów, ogłosiła zamknięcie $22m rundy inwestycyjnej w serii A, przy udziale Oxx, oraz Kennet Partners. Inwestycja ta zakończy trwający od 10 lat okres samofinansowania spółki i wesprze Codility w dalszym rozwoju platformy i przyspieszonym wzroście, w tym zatrudnieniu kolejnych specjalistów w polskim oddziale w Warszawie.

Codility pracuje na rzecz szybko rozwijających się firm technologicznych (Microsoft, Tesla, Slack). Firma wsparła ponad  1500 klientów w procesie rekrutacji ponad 455.000 kandydatów. Pozyskany w rundzie A kapitał 22 milionów USD zostanie spożytkowany na skalowanie biznesu i rozwój umożliwiający wzmocnienie pozycji na rynku.

System oceny programistów stworzony przez Codility automatycznie ocenia umiejętności techniczne kandydatów pod każdym kątem, pomagając przedsiębiorstwom oszacować potencjał i wybrać najlepszą osobę na dane stanowisko. Dodatkowo, poprzez ocenę na podstawie faktycznych umiejętności, Codility pomaga również w budowaniu bardziej zróżnicowanych zespołów. 

„Obecnie na rynku trwa dynamiczny rozwój zespołów programistycznych, firmy zatrudniają kolejnych specjalistów na szeroką skalę, aby zapewnić efektywny rozwój ich produktów i usług.” - mówi Natalia Panowicz, CEO Codility. – „Zatrudnianie najlepszej klasy programistów staje się zatem strategicznym celem każdej firmy.  Poważnym wyzwaniem na drodze do osiągnięcia tego celu jest czas jaki poświęca się na rekrutację nowych pracowników, co może spowolnić wytwarzanie nowych produktów i usług. Usuwaniem tej przeszkody zajmuje się właśnie Codility. Firmy, które korzystają z naszej platformy rozwijają się szybciej, ponieważ skupiają się na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów, nie tracąc czasu na nieefektywne procesy rekrutacyjne.”

Firma Codility powstała ponad 10 lat temu, kiedy jej założyciel, Grzegorz Jakacki, stworzył rozwiązanie dla zespołów programistycznych, których liderzy spędzali niezliczone godziny na procesach rekrutacyjnych, oceniając umiejętności techniczne potencjalnych kandydatów. Dzisiaj, możliwość zbudowania właściwego zespołu w szybkim czasie jest kluczowym aspektem w każdej branży. Dzięki pozyskanej inwestycji, firma Codility będzie mogła wspierać jeszcze większą ilość zespołów programistycznych w firmach na całym świecie.

Platforma Codility dysponuje czterema ważnymi funkcjonalnościami:

CodeCheck umożliwia precyzyjne testowanie kompetencji technicznych kandydatów oraz ich znajomość języków programowania.

CodeLive jest narzędziem online do przeprowadzania rekrutacji technicznych w czasie rzeczywistym. Kandydaci mają szansę zademonstrować na żywo swoje umiejętności, podczas gdy rekruter może obserwować, jak radzą sobie z zadaniem technicznym.

CodeChallenges to system do przeprowadzania maratonów programistycznych, podczas których wielu programistów staje przed zadaniem rozwiązania tego samego technicznego problemu. 

Codility może także usprawnić procesy wdrażania nowych pracowników, a także służyć do stałego rozwoju umiejętności i kompetencji istniejących zespołów. 

Dzięki pozyskaniu tak dużej inwestycji, Codility zacznie rozwijać się w tempie adekwatnym do oczekiwań rynku. Tym samym firma pomagająca zatrudniać pracowników, sama będzie rekrutować pracowników do swojego zespołu w Warszawie,  San Francisco i Londynie. Firma wyróżnia się swoją kulturą, tworząc miejsce, w którym wysokie standardy pracy idą w parze z przyjazną atmosferą, gdzie pracownicy mogą uczyć się eksperymentując. Zespół Codility ceni sobie szczerość, bezpośrednią komunikację, wzajemne zaufanie i wspólnie spędzony czas po pracy, a 91% pracowników Codility ocenia firmę jako świetne miejsce do pracy. 

O firmie Codility

Codility jest liderem w dziedzinie kwalifikacji umiejętności technicznych na potrzeby procesów rekrutacji najwyższej klasy programistów. Wykorzystujemy analizę danych do oceny kandydatów, zwiększając wydajność zespołów programistycznych. Od powstania w 2009 Codility przeprowadziło ponad 10 milionów testów podczas procesów rekrutacyjnych na całym świecie, w różnych branżach. Więcej informacji można znaleźć na stronie codility.com. Zespół Codility liczy 150 osób w biurach w Warszawie, San Francisco i Londynie.

O firmie Oxx

Oxx dostarcza kapitał na rozwój firm zajmujących się tworzeniem oprogramowania B2B. Współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami w branży SaaS, wspierając je od inwestycji w rundzie A i wyżej. Firma posiada biura w Londynie i Sztokholmie. Oxx zostało założone w styczniu 2017 przez Richarda Antona i Mikaela Johnssona, którzy odeszli od Amadeus Capital Partners w 2016. Więcej informacji można znaleźć na www.oxx.vc.

O firmie Kennet Partners

Założony w 1997 roku Kennet jest funduszem kapitałowym, inwestującym w szybko rozwijającej się firmy w branży nowych technologii. Kennet operuje obecnie 700 milionami USD i ma siedziby w Londynie, Frankfurcie i Dolinie Krzemowej. Więcej informacji pod adresem www.kennet.com.

ip

fot. materiały prasowe Codility

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama