zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak się podnieść po porażce?

piątek, 24-11-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Nie zawsze w życiu jest kolorowo. Zdarzają się sytuacje, kiedy wszystko dosłownie wali się jak domek z kart, a my nie jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego akurat nas spotkało takie nieszczęście. Jednak nawet po ciężkiej porażce jesteśmy w stanie się podnieść i iść dalej. Jak się podnieść z upadku i zacząć wszystko od nowa? Oto sposoby na to, aby zmotywować się i iść dalej.

Jak się podnieść po porażce?

Zaakceptuj, że TO się wydarzyło naprawdę
Wiele osób, które przeżyło porażkę nie akceptuje zaistniałej sytuacji. Prawda jest taka, że im wcześniej zaakceptujesz, że nieprzyjemne wydarzenie spotkało właśnie ciebie, tym szybciej się podniesiesz i pójdziesz dalej. Tkwienie w martwym punkcie i zaklinanie rzeczywistości nie wychodzi nikomu na dobre. To okłamywanie siebie, które nie pomaga nam iść dalej. Zaakceptuj swoją porażkę i nastaw swoje myślenie w kierunku sukcesów i ciężkiej pracy, która na pewno zaobfituje w dobre wiadomości.

Nie pogrążaj się, myśl pozytywnie!
To, co na pewno nie pomoże Ci w podniesieniu się z porażki to negatywne myślenie. Spróbuj skumulować wszystkie myśli i ukierunkować je w pozytywny sposób. Pamiętaj, że wszystko zależy od twojego nastawienia. Jeśli będziesz zadręczać się całymi dniami, to na pewno nie osiągniesz sukcesu. Podnieś się i otrzep z resztek porażki...i zacznij żyć na nowo. Każdy w swoim życiu przeżywa gorsze chwile i po tych ciężkich momentach wstaje słońce, a pozytywne myślenie przyciąga pozytywne sytuacje. Nie zapomnij o tym!

Zrób plan
Wypisz na kartce swoje cele i marzenia. Ułóż je w kolejności, w której chcesz, aby się spełniły. I za wszelką cenę dąż do tego, żeby krok po kroku spełniać kazdy swój cel. Nie zniechęcaj się, jeśli niektóre rzeczy nie będą ci wychodzić od razu. Tylko ciężką pracą i uporem można osiągnąć w życiu wiele.

Nie odrzucaj pomocy
W momencie porażki na pewno wiele osób będzie próbowało ci pomóc. Nie odrzucaj jej tylko z szacunkiem postaraj się docenić to, że ktoś wyciąga dłoń. Z pomocą drugiego człowieka zdecydowanie łatwiej jest nam się podnieść. Postaraj się więc wykorzystać to w mądry sposób i wyciągnij wnioski na przyszłość.

gol

fot. pexel.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama