zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jedna trzecia europejskich firm ma wakaty. Młodzi nie mają kompetencji?

czwartek, 16-01-2014 (00:00:00) | komentarze (0)


Przedsiębiorcy rwą włosy z głowy. W co trzeciej firmie w Europie są wakaty. "Chcę zatrudnić, ale młodzi niczego nie potrafią" – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Według raportu amerykańskiej firmy konsultingowej McKinsey, do którego dotarła „GW”, młodzi nie są przygotowani do zawodu. - Aż jedna trzecia (27 proc.) spośród 2,6 tys. europejskich pracodawców przepytanych przez McKinseya twierdzi, że pomimo starań nie udało im się zatrudnić pracowników na stanowiskach, które stworzyli z myślą o ludziach młodych. Wakaty blokują rozwój firm i przynoszą straty  - czytamy w „Gazecie”

Jako winowajców tej sytuacji analitycy McKinseya wskazują szkoły, które nie dostosowują kształcenia do wymagań rynku. Co gorsza, same szkoły nie widzą problemu: aż 74 proc. uważa, że dobrze przygotowuje absolwentów. Przeciwnie sądzą młodzi ludzie i pracodawcy. Z edukacji zadowolonych jest tylko 38 proc. młodych; pracodawców zaś - tylko 35 proc.

MAS/Gazeta Wyborcza
Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama