zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Czy praca jako lektor języka angielskiego to dobra ścieżka kariery?

piątek, 29-09-2023 (00:00:00) | komentarze (0)


Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad pracą jako lektor języka angielskiego? Jest to profesja, która nie tylko otwiera drzwi do fascynującej kariery zawodowej, ale również daje możliwość dzielenia się pasją do nauki języków obcych z innymi. Czy jednak warto podejmować się tego wyzwania? Gdzie najlepiej praktykować i zdobywać doświadczenie? Na te oraz wiele więcej zapewne nurtujących Cię pytań odpowiemy w poniższym artykule! Zapraszamy do lektury!

lektor języka angielskiego

Jak zostać lektorem języka angielskiego?

Jeśli biegle posługujesz się językiem angielskim i chcesz podzielić się tą umiejętnością z innymi, praca jako lektor lub lektorka może być dla Ciebie odpowiednią ścieżką kariery. Rynek ofert pracy w tym przypadku jest bogaty, ale jakie wymagania trzeba spełnić, aby odnieść sukces w tej roli?

Podstawowym warunkiem pracy jest doskonała znajomość języka angielskiego. To umiejętność, która jest weryfikowana podczas procesu rekrutacyjnego. Bez wątpienia musisz władać językiem na poziomie zaawansowanym lub biegłym, aby przekazywać wiedzę z pełnym profesjonalizmem. Musisz być również gotowy do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. To oznacza uczestnictwo w różnego rodzaju szkoleniach i kursach doszkalających. Otwartość na nowości w nauczaniu języków jest kluczowa.

Z czym wiąże się praca lektora języka angielskiego? 

Obecnie język angielski pojawia się w edukacji od najmłodszych lat. Stał się on językiem międzynarodowym i zdecydowana większość społeczeństwa jest w stanie się w nim komunikować. Nie zmienia to faktu, że potrzeba ludzi z pasją, którzy poprowadzą edukację i sprawią, że uczeń będzie chciał ćwiczyć i rozwijać się w tym kierunku. Bardzo często również dorośli szukają kolejnych wyzwań lub chcą po prostu szlifować swoje umiejętności i wejść z poziomu podstawowego na zaawansowany. Właśnie w takich momentach do gry wkraczają lektorzy. 

Praca jako lektor j. angielskiego to przede wszystkim nauczanie sprawnego posługiwania się językiem na wybranym poziomie. Do obowiązków należy przygotowanie się do zajęć, przeprowadzenie ich oraz weryfikacja umiejętności i postępów. 

Gdzie szukać pracy lektora języka angielskiego?

Jeśli doskonale znasz język angielski, ukończyłeś studia filologiczne czy możesz się pochwalić certyfikatami ukończonych kursów, a do tego masz zacięcie i potrafisz z pasją przekazywać wiedzę innym, to śmiało możesz szukać pracy w tym zawodzie. Gdzie możesz znaleźć zatrudnienie? Praktycznie w każdej placówce edukacyjnej. Wzrost zainteresowania językami obcymi sprawił, że zapotrzebowanie na lektorów jest bardzo duże. 

Lektorzy języka angielskiego pracują w przedszkolach, szkołach czy na uczelniach. Możesz również śmiało szukać pracy w prywatnych szkołach językowych. Jednym z takich miejsc jest Early Stage, Jak się tam dostać? Przede wszystkim musisz posługiwać się nienagannym językiem angielskim, wyróżniać świetnym akcentem oraz wymową. Oprócz tego oczywiście potrzeba pasji, aby zachęcić uczniów do nauki. W Early Stage stawiają na elastyczność, dzięki czemu możesz łączyć pracę w szkole publicznej z prywatną. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie placówki.

Otwórz przed sobą drzwi do kariery

Praca lektora języka angielskiego może z pozoru wydawać się trudna. Nauczanie, przygotowanie do lekcji, różne nieprzewidziane sytuacje. Jednak praca w zawodzie, który jest równocześnie Twoją pasją, to z pewnością przywilej i sposobność, z której warto skorzystać. Więc jeśli tylko kochasz język angielski, masz odpowiednie predyspozycje i umiejętności - nie czekaj i spróbuj swoich się w pracy lektora języka angielskiego!

Oferty pracy jako nauczyciel języka angielskiego w szkołach Early Stage znajdziesz: https://universe.earlystage.pl/praca/praca-u-nas

Artykuł Partnera

fot. materiały Partnera

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama