zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Najbardziej prestiżowa profesja na rynku

środa, 18-01-2012 (00:00:00) | komentarze (0)


Wysokie zarobki, a także możliwość szybkiego rozwoju zawodowego sprawiają, że zawód programisty należy obecnie do najbardziej prestiżowych profesji na rynku. Cieszy również fakt, że coraz więcej młodych ludzi decyduje się na studia informatyczne, które znalazły się na piątym miejscu wśród najbardziej obleganych kierunków zaraz za: zarządzaniem, budownictwem, pedagogiką oraz prawem.

Wiele osób, które kończą studia informatyczne trafia do międzynarodowych korporacji na stanowiska programistyczne, by za całkiem niezłą sumkę "klepać kody". Nawet sami pracodawcy dbają o to, aby przyciągnąć do siebie jak największe talenty oferując im m.in. zarobki, które znacząco przewyższają średnią krajową. W 2011 roku ponad połowa programistów otrzymywała powyżej 5 400 zł brutto, a 25 % osób z tej branży zarabiało ponad 7 200 zł!

Batalia o programistów wciąż trwa i... trwać będzie przez najbliższe lata. O popycie na programowanie świadczą przede wszystkim opublikowane we wrześniu 2011 roku wyniki badań, z których wynika, że wśród dziewięciu najbardziej rozwojowych obszarów IT na pierwszym miejscu znajduje się właśnie programowanie oraz tworzenie aplikacji. W 2012 roku aż 61 % amerykańskich firm planuje zatrudnienie specjalistów z takimi kwalifikacjami.

      

Sektor IT od trzech lat jest liderem na polskim rynku pracy pod względem przyrostu liczby ofert pracy, a programiści są najbardziej rozchwytywaną grupą pracowników.

Najmniejsze problemy ze znalezieniem pracy w tej branży mają programiści z województwa mazowieckiego. Na brak zainteresowania nie powinni także narzekać specjaliści z województwa małopolskiego, śląskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. W serwisach z ogłoszeniami pojawiają się także oferty zagraniczne.

O bogactwie rynku pracy dla programistów świadczy nie tylko liczba pojawiających się ofert, ale także i ich atrakcyjność. Pracodawcy kuszą największe talenty wynagrodzeniami, benefitami pozapłacowymi oraz systemami motywacyjnymi.

APA/rynekpracy.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama