zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praca kuriera - czy jest ciężka? Jakie warunki trzeba spełniać?

środa, 20-05-2020 (00:00:00) | komentarze (0)


Czy praca kuriera wydaje ci się atrakcyjna i rozważasz aplikację na takie stanowisko? Jeżeli tak, dowiedz się, jak dokładnie wygląda takie zajęcie i jakie warunki trzeba spełniać, by dołączyć do branży.

Praca kuriera w czasie pandemii

Jak wygląda praca kuriera?

Codziennie rano (porę wyznacza koordynator, zazwyczaj są to bardzo wczesne godziny) kurier musi stawić się w sortowni paczek, aby odebrać swój przydział. Paczki trzeba załadować do samochodu, a później dostarczyć do adresatów. Godziny pracy są elastyczne, co oznacza, że kurier może rozwieźć przesyłki w dogodnej dla siebie porze, a jedynym warunkiem jest dostarczenie ich na czas. W praktyce oznacza to, że im szybciej upora się z zadaniem, tym szybciej skończy pracę. Oczywiście niektóre zlecenia mogą mieć ustalony harmonogram dostaw - wówczas kurier musi zaplanować trasę w taki sposób, by dotrzeć o wskazanej porze do klienta.

Każdego dnia kurier dostarcza kilkadziesiąt paczek.

Jak zostać kurierem?

Praca kurier w InPost - to brzmi atrakcyjnie, prawda? Aby móc ubiegać się o taką pracę, musisz mieć czynne prawo jazdy kategorii B. Bardzo ważne jest również nastawienie do pracy z klientem – liczy się otwartość i komunikatywność. Warto pamiętać, że praca kuriera bywa stresująca. Stanie w korkach, ściganie się z czasem, dostarczanie paczek w różnych warunkach atmosferycznych - to wymaga zaangażowania i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Kurier zawsze musi pozostać profesjonalistą, bez względu na przeciwności, jakie może napotkać danego dnia w pracy.

Aby sprawdzić się na stanowisku kuriera przydadzą się takie cechy osobowości, jak odpowiedzialność, odporność na stres oraz umiejętność planowania i zarządzania czasem.

Czy praca kuriera się opłaca?

Dobry kurier  ma zagwarantowaną atrakcyjną stawkę i premie za wyniki. Dodatkowo, kurierzy mogą liczyć na dodatkowe benefity od firmy, na przykład ubezpieczenie na życie, opiekę zdrowotną czy karnety na siłownię. Elastyczny czas pracy to również atut, bo to ty decydujesz, jak będzie wyglądał twój miesiąc pracy.

Praca kuriera w czasie pandemii

Ostatnie miesiące stanowią dla kurierów wyzwanie - w czasie epidemii koronawirusa w Polsce wzrosła liczba nadawanych paczek, więc kurierzy mają o wiele więcej zleceń. To z kolei oznacza konieczność przestrzegania procedur bezpieczeństwa. Kurierzy powinni nosić maseczki i rękawiczki, regularnie dezynfekować ręce i unikać bezpośredniego kontaktu z klientem. Osoby odbierające paczki mogą wskazać miejsce odbioru, aby kurier nie musiał na przykład wchodzić do klatki, czy korzystać z domofonu.

W czasie epidemii zdecydowanie najbezpieczniejszą formą dostarczania przesyłek są oczywiście Paczkomaty - tu cała operacja odbywa się bez kontaktu z odbiorcą, kurier nie naraża więc siebie i innych. Dostarcza wiele paczek na raz, a więc jest w stanie poradzić sobie nawet z dużą ilością zleceń.

Reasumując: czy praca kuriera jest ciężka?

To zależy od umiejętności i nastawienia osoby, która podejmuje się takiego zajęcia. Praca kuriera jest na pewno bardzo wymagająca i może przysparzać stresu. Z drugiej strony: kurier każdego dnia robi coś innego, może samodzielnie decydować o trasie i realizacji zlecenia. Swoboda i elastyczność sprawiają, że ciężko o monotonię, a dostarczanie paczek na czas to powód do satysfakcji. Kurier nie siedzi za biurkiem, ale jest w ciągłym ruchu i każdego dnia poznaje wiele nowych osób. To świetnie zajęcie dla aktywnych.

To praca odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet (choć wykonują ją najwcześniej panowie). Można się wiele nauczyć i kształtować swój charakter. Aby podjąć pracę kuriera, nie musisz posiadać kierunkowego wykształcenia, ani kończyć zawodowych kursów.

Artykuł Partnera

fot. stock.adobe.com / Drazen

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama