zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Rekord. 250 tys. osób z wyższym wykształceniem bez pracy

środa, 31-07-2013 (00:00:00) | komentarze (3)


Co dziewiąty bezrobotny zarejestrowany w pośredniaku ma wyższe wykształcenie - donosi "Gazeta Prawna". Nigdy wcześniej w połowie roku nie było tak dużo osób bez zajęcia z wyższym wykształceniem.

Z danych resortu pracy wynika, że pod koniec czerwca na listach bezrobotnych w urzędach pracy widniały blisko 243 tys. osób mających dyplom wyższej uczelni. - Siłą rzeczy gdy bezrobocie rośnie, to wśród osób bez zajęcia przybywa osób po studiach. – Ich liczba rośnie najszybciej, bo na wiele lat rynek pracy nasycony został różnego typu specjalistami – ocenia prof. Zenon Wiśniewski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Najtrudniejsza sytuacja dotyczy pedagogów, socjologów, historyków, absolwentów filologii, marketingu, zarządzania, administracji czy ekonomistów.

MAS/"Gazeta Prawna"

Komentarze, opinie, wypowiedzi (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
 • ahgo [0]

  Ja pracy też niestety nie mogę znaleźć i dopiero teraz zaczynam szukać staży. Na jeden to już jest za późno, a taki to by mi się przydał http://www.accenture.com/pl-pl/landing-pages/Pages/konkurs.aspx

  kasia, 2013-08-06, 17:37:40
 • niestety ale rynek pracy bardzo się zmienił. [0]

  na razie dopiero zaczynam ale widzę co się dzieje. żałuję tylko że nie udało mi się wziąć udziału w konkursie Accenture, gdzie można było wyjechać do ich centrum do Mediolanu. a warto było..może za rok znów go zorganizują?

  giga, 2013-08-06, 13:12:37
 • Cudnie [0]

  Z podziękowaniami dla rodziców, którzy nie orientując się kompletnie na rynku pracy po dziś dzień wciskają dzieciom, że po studiach będą miały pracę, że technikum to upadek, dno i kilometr mułu, a zaoczne jeszcze gorzej (bo przecież niczego się tam nie uczy) ... Na rynku pracy jesteś tym co potrafisz zrobić, więc ja proponuję zamiast imprezować co weekend i spać na wykładach, pirzgnąć te studia w kąt i zacząć się uczyć czegoś konkretnego. I z przyszłością. Bo nikt później nie da Wam żadnego zadośćuczynienia za wciskanie ciemnoty od dziecka.

  Kate, 2013-08-01, 00:08:59
REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama