zmień miasto
Jesteś tutaj:
  • dlaStudenta.pl
  • »
  • Kariera i Praca
  • »
  • Rekordowa liczba uczestników podczas IX edycji Absolvent Talent Days – największych targów pracy i praktyk w Polsce!
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Rekordowa liczba uczestników podczas IX edycji Absolvent Talent Days – największych targów pracy i praktyk w Polsce!

wtorek, 17-04-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Właśnie zakończyła się IX edycja największych i najpopularniejszych targów pracy Absolvent Talent Days. W tym wyjątkowym na skalę polską wydarzeniu wzięło udział 700 pracodawców z łączną liczbą ponad 10800 ofert pracy, staży i praktyk, liczba uczestników wiosennej edycji targów wyniosła natomiast niemal 40.000 osób.

Rekordowa liczba uczestników podczas IX edycji Absolvent Talent Days –  największych targów pracy i praktyk w Polsce!

Tegorocznej wiosennej edycji Absolvent Talent Days przyświecała idea "Rób to, co kochasz”. „Znajdź pracę, która poza satysfakcją i zarobkiem da Ci dużo radości” – głosiły wykłady motywacyjne zaproszonych gwiazd: Filipa Chajzera i Marcina Prokopa, jak również blogerów z Fashionable.com, MaturaToBzdura.TV, Mówiąc Inaczej, Szczesliva.pl, Andrzeja Tucholskiego, Natalii Hatalskiej czy, Rodziny Łopacińskich. To właśnie jeden z wielu powodów, dla których młodzi pokochali Absolvent Talent Days. Organizatorzy wydarzenia wiedzą jak zainteresować młodych rynkiem pracy. Millenialsi są zazwyczaj dobrze wykształceni, znają języki obce i bardzo dobrze radzą sobie z nowymi technologiami. To pokolenie kreatywne, aktywne i elastyczne, z łatwością dostosowujące się do nowych okoliczności, ale też potrzebujące motywacji i mentoringu, który dają im właśnie Absolvent Talent Days.

„Aby wczuć się w potrzeby młodych kandydatów najlepiej bezpośrednio z nimi rozmawiać, zainspirować, zmotywować, pokazać możliwe ścieżki rozwoju. Sukces wiosennej edycji Absolvent Talent Days pokazuje, że targi pracy w nowym innowacyjnym, festiwalowym formacie cieszą się ogromną popularnością wśród Millenialsów wchodzących na rynek pracy. Uczestnicy doceniają bezpośredni kontakt z pracodawcami, a pracodawcy mogą poznać realne potrzeby młodych.” – stwierdza Dominik Wiegand – współtwórca Grupy Absolvent.

 Aktualna edycja Absolvent Talent Days zgromadziła w 8 miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Rzeszów, Poznań, Kraków, Katowice, Łódź, Gdańsk-Sopot) ponad 700 pracodawców z 10856 ofertami prac, staży i praktyk. Targi pracy odwiedziło łącznie prawie 40.000 uczestników, w tym w samej Warszawie – 8596 osób, a w Krakowie – 7509. Podczas 8 spotkań zaprezentowano 74 panele dyskusyjne o tematyce związanej z rekrutacją, poszukiwaniem pracy i motywacją, można było również wysłuchać 130 prelegentów.

„W poprzedniej jesiennej edycji Absolvent Talent Days, wzięło udział ponad 35.000 uczestników, w aktualnej wiosennej niemal 40.000, mamy więc tendencję wzrostową, która bardzo nas cieszy i pokazuje wzrost zainteresowania pracą wśród Millenialsów.”- podsumowuje Michał Rosołowski, członek zarządu Grupy Absolvent.

Dodatkowo absolwenci mogli skorzystać z wydzielonej specjalnie dla nich strefy szkoleniowej, dużym zainteresowaniem spotkały się konsultacje CV i panele dyskusyjne poświęcone procesom rekrutacyjnym.
Absolvent Talent Days odpowiada na potrzeby rekruterów, ułatwia firmom poszukiwania Młodych Talentów, oferuje profesjonalną przestrzeń do bezpośrednich spotkań z przyszłymi pracownikami, a przede wszystkim napędza młode osoby do myślenia o przyszłości i planowaniu swojej ścieżki zawodowej.
Następna X edycja targów Absolvent Talent Days rusza już 9 października w Katowicach i ponownie odwiedzi 8 miast w Polsce. Szczegóły już wkrótce na absolvent.pl/talentdays.

Grupa Absolvent
istnieje na rynku od 2011 roku. Jej podstawową misją jest łączenie kandydatów do pracy z pracodawcami - profesjonalnie, z wykorzystaniem najnowszych technologii i z uwzględnieniem prawdziwych potrzeb i motywacji obu grup. Grupa Absolvent za zadanie stawia sobie inspirowanie, zmienianie i definiowanie rynku pracy, a także pokazywanie pracownikom w każdym wieku możliwości i dróg rozwoju zawodowego. W skład Grupy Absolvent wchodzą marki Absolvent Consulting, Absolvent.pl, Absolvent Talent Days, Code Europe oraz najmłodsze projekty Grupy, czyli Kiwi Jobs i Futu Planners. Więcej informacji na: www.grupaabsolvent.pl

Tegoroczna edycja zgromadziła również niebywałą liczbę Partnerów i Patronów:

Partner strategiczny - Jeronimo Martins

Partner technologiczny: Deloitte

Partnerzy merytoryczni: Adecco, EY, Spring Professional, Nestle, Uniwersytet Rzeszowski     

Partner wspierający: Motorola, Peek & Cloppenburg, Shell, CONDUENT, Infuture Hatalska Foresight Institute, BZWBK, LIDL, Citi w Polsce (Citi Service Center Poland i Citi Handlowy)
Partner naukowy: Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Sopocka Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, AWF Kraków, Wyższa Szkoła Prawa im. Heleny Chodkowskiej, Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania, Wyższa Szkoła Zarządzani i Informatyki, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni

Partner instytucjonalny: Niezależne Zrzeszenie Studentów

Patron medialny: Radio ESKA

Patron ogólnopolski: OutsorcingPortal, Outsourcing&More

Patron regionalny: Trojmiasto.pl

Patroni medialni: „Kariera w Finansach i Bankowości 2017/18, DlaStudenta.pl, Eurostudent, Hintigo, Moje Katowice, Studentnews.pl, Studia.net, Telewizja TVS, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności, Plaster Łódzki, Młodzi w Łodzi, wydarzysie.pl, Gdansk.pl, My3miasto.pl, Magiczny Kraków, Radiofonia Kraków, Radio Kraków, Radio 17, Portal Polski, Krakow.pl, Nasz Głos Poznański, Poznan.pl/studia, Radio Afera, Studia.net, Radio Poznań, Gazeta Codzienna Nowiny, Gospodarka Podkarpacka, Nowiny24.pl, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, mlodzi.rzeszow.pl, Tuwroclaw.com, wroclawianin.pl, WSP, Radio Wawa, Radio Kampus, Waw4free

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama