zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Rusza konkurs dla studentów praw

środa, 18-04-2012 (00:00:00) | komentarze (0)Rusza konkurs GIODO i PwC Legal dla studentów prawa

Czy udostępnianie CV w portalu pomagającym w szukaniu pracy nie grozi wyciekiem danych osobowych? Jakie wymagania należy spełnić, aby przetwarzanie danych było bezpieczne? – Z tymi wyzwaniami zmierzą się studenci w startującym dzisiaj konkursie organizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO)
i kancelarię prawną PwC Legal.

Konkurs jest skierowany do studentów prawa III, IV lub V roku. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie kazusu i napisanie eseju na temat „Ochrona danych osobowych kandydatów do pracy przetwarzanych w sieci informatycznej”. W ramach pracy konkursowej uczestnicy mają za zadanie wskazać, w jaki sposób dane osobowe powinny być właściwie chronione w przypadku ich przetwarzania w portalach internetowych służących poszukiwaniu pracy.

To już druga edycja konkursu GIODO, po raz pierwszy organizowana we współpracy z kancelarią prawną PwC Legal.

Dr Wojciech R. Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych: „Promowanie studentów posiadających szeroką wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych oraz propagowanie wiedzy z tej dziedziny prawa ma kluczowe znaczenie w dobie globalizacji i szybkiego rozwoju nowych technologii. Bezpieczne przetwarzanie danych osobowych w sieciach informatycznych stanowi podstawę do zwiększenia zaufania do usług internetowych.”

Anna Kobylańska, adwokat kierująca w PwC Legal praktyką ochrony danych osobowych, powiedziała:
„Obecnie większość osób szukających pracy korzysta z aplikacji lub wyspecjalizowanych serwisów internetowych przeznaczonych do prowadzenia lub wspomagania rekrutacji. Dlatego chcemy upowszechniać wśród studentów wiedzę na temat tego, w jaki sposób dane osobowe takich osób powinny być przetwarzane i chronione”.

Nagrodami głównymi w konkursie organizowanym przez GIODO i PwC Legal są 3 tablety PC - za zajęcie I, II i III miejsca.

Prace konkursowe można nadsyłać do 15 maja br. Więcej informacji o konkursie na stronach: www.giodo.gov.pl

 

 

Informacje o PwC
PwC świadczy usługi doradcze zarówno dla największych przedsiębiorstw międzynarodowych ze wszystkich sektorów gospodarki, jak i dla polskich firm prywatnych, przedsiębiorstw rodzinnych oraz sektora publicznego. Obecnie zatrudnia w Polsce ponad 1700 specjalistów i kadry wspierającej w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie. W zeszłym roku firma PwC obchodziła 20- lecie swojego istnienia w Polsce. Od 2009 r. prezesem PwC na naszym rynku jest Olga Grygier –Siddons.

PwC współtworzy ze swoimi klientami poszukiwaną przez nich wartość biznesową. Jesteśmy siecią firm działającą w 158 krajach. Zatrudniamy blisko 169 tysięcy osób dostarczających naszym klientom najwyższą jakość w zakresie audytu, doradztwa biznesowego oraz doradztwa podatkowego i prawnego. Dowiedz się więcej na www.pwc.pl.

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama