zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Ruszyła rejestracja do konkursu Index Investment Challenge

czwartek, 04-03-2021 (00:00:00) | komentarze (0)


Ruszyła rejestracja do konkursu Index Investment Challenge - największej w Polsce Gry inwestycyjnej dla studentów.

Index Investment Challenge

  • 4 marca rozpoczyna się rejestracja do Index Investment Challenge - największego konkursu inwestycyjnego dla studentów z całej Polski.
  • Gra będzie się toczyć na platformie GPWtr@der, która pozwala na symulowane inwestycje w instrumenty finansowe
  • Na zwycięzcę – najlepszego inwestora – czeka nagroda główna w wysokości 6 500 PLN, a łączna pula nagród pieniężnych w konkursie to ponad 30 000 PLN.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Fundacja GPW oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, współpracujący z Kołem Naukowym Rynku Kapitałowego „Index”, zapraszają studentów z całej Polski do udziału w V edycji konkursu inwestycyjnego Index Investment Challenge (IIC). Jest to największa w Polsce inwestycyjna gra giełdowa dla studentów, dzięki której możesz pogłębić wiedzę na temat finansów i ekonomii bez ponoszenia ryzyka.

- Gamifikacja wkracza we wszystkie obszary naszego życia. Systemy motywacyjne dla pracowników czy wspieranie uczenia się na wszystkich poziomach edukacji, to tylko niektóre zastosowania grywalizacji. GPW od lat wpisuje się w ten trend. W naszej Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej uczyło się przez granie ponad 280 tys. uczniów z całej Polski. Naturalną kontynuacją kształcenia poprzez zabawę i rywalizację jest gra inwestycyjna IIC, w której poza satysfakcją można wygrać atrakcyjne nagrody - mówi Marek Dietl, Prezes Zarządu GPW. - Dzięki takiej formule konkursu możemy pokazać studentom jak funkcjonuje rynek kapitałowy, a w szczególności jakie mechanizmy rządzą Giełdą Papierów Wartościowych. To świetna okazja, aby sprawdzić w praktyce swoje umiejętności inwestycyjne i to bez ponoszenia ryzyka utraty własnych oszczędności - podkreśla.

Na czym polega IIC?

Konkurs Index Investment Challenge będzie odbywał się na platformie GPWtr@der. Każdy uczestnik będzie dysponować jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. W pierwszym miesiącu uczestnicy będą mogli inwestować w akcje spółek wchodzących w dniu rozpoczęcia Gry w skład indeksów WIG20 i mWIG40 oraz w ETF-y. W dalszej części konkursu uczestnicy będą mogli lokować wirtualne środki również w kontrakty terminowe notowane na GPW. Zarówno inwestowane pieniądze, jak i zawierane transakcje są wirtualne, ale na podstawie transakcji zawartych na realnym rynku. Finałowa rozgrywka, w której weźmie udział 10 najlepszych uczestników, odbędzie się 8 czerwca br. w Sali Notowań GPW. Podczas Finału nagrodzimy pięciu najlepszych uczestników nagrodami pieniężnymi, a każdy uczestnik otrzyma członkostwo Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Celem konkursu Index Investment Challenge jest promowanie polskiego rynku kapitałowego oraz aktywnego sposobu lokowania środków. Studenci z całej Polski mogą pogłębić wiedzę dotyczącą finansów i ekonomii, wykorzystując ją w praktyce. Konkurs jest doskonałą okazją do sprawdzenia w praktyce wiedzy, umiejętności oraz intuicji inwestycyjnej bez ponoszenia ryzyka, a także do zdobycia cennych nagród.

Dla kogo jest IIC?

W IIC mogą wziąć udział osoby w wieku 19-26 lat będące studentami dowolnej uczelni wyższej w Polsce, niezależnie od kierunku studiów. Gra jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych, także dla tych, którzy nie mają doświadczenia z funkcjonowaniem rynku kapitałowego oraz giełdy.

6 tys. zł oraz staż na GPW dla najlepszego inwestora

Nagrodzonych zostanie 10 pierwszych uczestników, którzy uzyskają najwyższe wartości portfela inwestycyjnego w momencie zamknięcia Gry. Zwycięzca otrzyma 6 500 zł oraz płatny staż na GPW. Ponadto, nagrodzone zostanie koło naukowe, którego członkowie osiągną najwyższą zagregowaną stopę zwrotu. Łączna pula nagród wyniesie ok. 30 tys. zł, w tym płatne staże na GPW i vouchery umożliwiające bezpłatny udział w kursie „Giełda dla średniozaawansowanych”, a także vouchery dla najlepszego Koła Naukowego uprawniające do bezpłatnego udziału w kursach Szkoły Giełdowej.

Jak się zarejestrować?

Aby zgłosić się do konkursu należy w nieprzekraczalnym terminie do 4 kwietnia 2021 r. wypełnić formularze rejestracyjne znajdujące się na stronie iichallenge.gpw.pl. Konkurs rozpoczyna się tygodniową rozgrzewką (gra testowa), a potem czas na wirtualne inwestowanie i prawdziwą rywalizację. Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem dostępnym na iichallenge.gpw.pl.

Harmonogram projektu

  • 4 marca – 4 kwietnia 2021 – rejestracja uczestników
  • 29 marca – 2 kwietnia 2021 r. – gra testowa
  • 5 kwietnia – 28 maja 2021 r. - gra inwestycyjna
  • 8 czerwca 2021 r. – Finał i Gala Finałowa Konkursu

Szczegółowe harmonogramy na www.iichallenge.gpw.pl

Organizatorem konkursu jest Fundacja GPW oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Partnerem Strategicznym projektu jest PKN ORLEN.  Partnerem Technologicznym - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Pomysł na zorganizowanie tej inicjatywy pochodzi z Koła Naukowego „Index”, które działa przy UE w Krakowie i jest współorganizatorem przedsięwzięcia.. Partnerem Głównym konkursu jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Partnerami konkursu są: Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, CFA Society Poland oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Honorowy patronat nad projektem objęło: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundacja im. Lesława Pagi oraz IZFiA.

ip

fot. materiały prasowe

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama