zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

TOP 10: Najgorsze zawody w 2015 roku

poniedziałek, 27-04-2015 (00:00:00) | komentarze (0)


Serwis CareerCast opublikował kolejną edycję rankingu 200 zawodów w USA. Na samym dole zestawienia znaleźli się m.in. dziennikarz prasowy, fotoreporter i strażnik więzienny.

Przy tworzeniu raportu „Jobs Rated Almanac” brane są pod uwagę takie czynniki jak środowisko pracy (w tym stopień niebezpieczeństwa danej profesji czy wysiłek konieczny do wykonywania obowiązków), zarobki, stres towarzyszący wykonywaniu pracy oraz perspektywy rozwoju na określonym stanowisku.

Autorzy zestawienia zwracają uwagę na fakt, że istnienie kilku z najgorszych zawodów jest niezbędne dla społeczeństwa, jednak czynniki zewnętrzne (ryzyko, stres) są na nich nie do zniesienia.


Aktuariusz najlepszym zawodem w 2015 roku

Na drugim końcu zestawienia znalazł się zawód aktuariusza. Osoba, która zajmuje się oceną ryzyka i wartości projektów finansowych, została sklasyfikowana jako posiadającą możliwie najlepszą pracę w USA w 2015 roku. W tym przypadku stres oceniono na 16,3 pkt, a perspektywy na 25 pkt. Roczne zarobki w tej profesji wynoszą średnio ponad 94,2 tys. dol. W czołówce najlepszych zawodów znalazł się również audiolog, matematyk, statystyk i biotechnolog.

Zobacz TOP 10: Najgorsze zawody 2015 roku>>

MASGALERIA ZDJĘĆ: Najgorsze zawody 2015 roku(10)
  • 10. Listonosz
  • 9. Straak
  • 8. Takswkarz
  • 7. Stranik wizienny
  • 6. Fotoreporter

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama