zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Zawód stewardessy/stewarda. Jakie cechy są wymagane?

środa, 08-03-2023 (00:00:00) | komentarze (0)


Każdy nieraz zastanawiał się, jak to jest być słynną stewardessą lub stewardem na pokładzie samolotu. Tę postać widzimy nie tylko podczas podróży, ale także w wielu filmach ze scenami w samolocie pasażerskim. Czym zajmuje się stewardessa/steward? Jakich cech wymaga się od kandydata na to stanowisko?

Zobacz też: Zawody dla domatorów, czyli jak zarobić, nie wychodząc z domu?

Zawód stewardessy/stewarda. Jakie cechy są wymagane?Czym zajmuje się stewardessa i jakie powinna mieć cechy?

W określeniu obowiązków osoby na stanowisku stewardessy nie ma nic nadzwyczajnego. Są to pracownicy linii lotniczych, które mają za zadanie opiekować się pasażerami na pokładzie samolotu. To oni są odpowiedzialni za poczucie bezpieczeństwa i komfortu ludzi lecących.

Jakie cechy powinna mieć idealna stewardessa? Przede wszystkim musi być to osoba o miłej aparycji. Powinna być osobą komunikatywną, ponieważ kontakt z drugim człowiekiem będzie dla niej na porządku dziennym. Bardzo przydatną cechą jest także zachowanie zimnej krwi w sytuacjach stresowych i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. W tym zawodzie liczy się przede wszystkim prezencja, dlatego też linie lotnicze mają co to tego konkretne wymagania.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać stewardessą?

W rekrutacji na stanowisko stewardessy podaje się jasne i konkretne wymagania, jakie musi spełnić każdy kandydat. Pierwszym z nich jest wykształcenie minimum średnie, czasami wyższe (jest to zależne od linii lotniczej). Górną granicą wieku jest zazwyczaj 30 lat - poszukuje się osób młodych. Oprócz miłej aparycji i dobrej prezencji spośród kandydatów wybiera się tych, którzy mają odpowiedni wzrost. Zazwyczaj stewardessa powinna mierzyć 160-170 cm, a steward 170-180 cm.

Wśród wymagań znajduje się także umiejętność pływania oraz znajomość co najmniej dwóch języków obcych, w tym angielskiego. Często wyklucza się osoby, które posiadają widoczne tatuaże czy kolczyki. Każdy kandydat musi posiadać zaświadczenie o dobrym stanie zdrowia oraz zaświadczenie o niekaralności. Trzeba pamiętać, że wymagania mogą różnić się w zależności od tego, do jakiej linii lotniczej rekrutujemy.

KD

fot. pexels

Źródło: poradnikpracownika.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama