zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Czy wykształcenie wpływa na wysokość zarobków?

środa, 25-01-2012 (00:00:00) | komentarze (0)


W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń udział wzięło ponad 100 tys. osób. Wśród ankietowanych przeważały osoby młode (blisko 70 %) oraz osoby z wyższym wykształceniem (ponad 77 %).

Co wynika z badania?
- w 2011 roku najwyżej wynagradzani byli pracownicy z wykształceniem magisterskim inżynierskim (mediana ich płac to 5 100 zł)
- magister bez drugiego członu w tytule zarabiał średnio 4 200 zł, czyli tyle samo, co osoba, która ukończyła studia inżynierskie I stopnia
- wynagrodzenie osób z tytułem licencjata wynosiło 2 039 zł
- mediana zarobków poniżej 3 tys. zł dotyczyła osób z wykształceniem średnim, zawodowym i podstawowym.- najwyższe wynagrodzenia otrzymywały osoby z wykształceniem technicznym (średnie wynagrodzenie magistrów wynosiło od 4 800 zł do 5 500 zł)
- ukończenie studiów ekonomicznych to zarobki rzędu 4 700 zł
- atrakcyjne wynagradzane były także osoby z tytułami naukowymi w takich dziedzinach, jak: nauki wojskowe (4 200 zł), nauki ścisłe (4 tys. zł), medycyna (4 tys. zł)
- najgorzej wynagradzani Polacy to ci, którzy kształcili się na kierunkach pedagogicznych, artystycznych, a także związanych ze sportem i rehabilitacją

APA/wynagrodzenia.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama