zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Czy można zarobić na sprzątaniu?

czwartek, 11-07-2013 (00:00:00) | komentarze (1)


Firmy sprzątające stanowią pokaźną gałąź gospodarki w Polsce i stale rozwijają się. Ich usługi w znacznym stopniu ułatwiają funkcjonowanie wielu firm, zarówno małych jak i dużych. Większość tego typu przedsiębiorstw posiada niezwykle bogatą ofertę zarówno dla galerii handlowych, biur, jak i deweloperów osiedli, np. warszawska firma Escort i Wspólnicy.

Okazuje się bowiem, że o wiele taniej jest zlecić sprzątanie firmie niż stale zatrudniać osoby do dbania o czystość. Coraz częściej po profesjonalną pomoc zwracają się osoby prywatne, które nie mają czasu na sprzątanie swoich posiadłości. Poziom oraz zakres usług może wprawiać w lekkie osłupienie, albowiem na liście możliwych do wykonania zadań znajduje się nawet mycie paneli słonecznych czy elewacji budynków.

Ile trzeba zainwestować w porządkowy biznes?
Pragnąc założyć firmę sprzątającą należy się liczyć z kosztami z rzędu od 20 nawet do 40 tysięcy zł. Wszystko zależy od rodzaju wykonywanych usług. Jeżeli bierzesz pod uwagę sprzątanie osiedli mieszkaniowych oraz dużych korporacji, konieczny będzie odpowiedni sprzęt do pracy na wysokości oraz profesjonalne środki czystości. Porządkowanie tak rozległych powierzchni wymaga też specjalistycznych urządzeń, które są sporym wydatkiem w budżecie raczkującej firmy. Konieczny też będzie ładowny samochód do transportowania sprzętu. Jak niemal każdy inny biznes, tak i ten będzie wymagał założenia strony internetowej oraz odpowiednie jej pozycjonowanie, tak by potencjalni zainteresowani z łatwością znaleźli twoją ofertę. Do tego należy wliczyć koszty podatkowe, ubezpieczenia oraz wypłaty dla pracowników, bez których biznes nie ma większych szans, albowiem do posprzątania osiedla czy hotelu potrzeba wielu par rak. Jeżeli nie dysponujesz wymaganymi środkami, warto wystarać się o bezzwrotna dotację z UP lub o dofinansowanie z dotacji unijnych.

Do kogo kierować swoją ofertę?
• Wszelkiego rodzaju firmy zajmujące powierzchnie biurowe np. hotele, galerie, przychodnie czy biblioteki bardzo często korzystają z tego typu usług. Wpisując w internetową wyszukiwarkę „sprzątanie biur warszawa”, możesz zorientować się w rodzaju proponowanych usług oraz porównać ceny istniejących firm.
• Urzędy i jednostki użytku publicznego np. szkoły, szpitale, sanatoria, urzędy miasta. Tego typu obiekty wymagają regularnych prac porządkowych.
• Mieszkańcy osiedli domków jednorodzinnych, którzy nie mają czasu i sił na sprzątanie tak dużych powierzchni. Przeciętnej wielkości domek jednorodzinny to około 20 okien do umycia.
• Deweloperzy - bardzo często zlecają oczyszczenie nowo wybudowanych budynków z pyłu budowlanego, który zalega na ścianach, sufitach i podłogach pomieszczeń.
• Osoby prywatne zazwyczaj zlecają pranie dywanów oraz tapicerek samochodowych, do czego konieczne są specjalne odkurzacze piorące. W dobie powszechnych alergii nie brakuje też chętnych, którzy zatrudniają profesjonalną pomoc do oczyszczania domów i mieszkań z alergenów.

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
  • dorabiam [0]

    Świetna praca na zresetowanie umysłu po zjęciach na polibudzie i pewna kasa w prtfelu. Wcale nie czuję się gorzej jako sprzatacz, zamiatacz. Znalazłem kontakt przez Impela, fuchę traktuję merkantylnie, kariera pewnie docelowa bedzie gdzie indziej, ale....

    artur, 2017-03-16, 18:46:55

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama