zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Zostań liderem i... rozpętaj tornado!

wtorek, 05-06-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Ania chciała być nauczycielką. Nie sądziła, że plany pokrzyżuje jej AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI. Została wolontariuszką, potem liderką, a kilka miesięcy później była już menedżerem ds. komunikacji w dużej, ogólnopolskiej fundacji. Ile takich historii wydarzy się w tym roku? Czy któraś z nich będzie Twoja? Do 15 lipca trwa rekrutacja liderów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI i SZLACHETNEJ PACZKI. Nie czekaj. Zgłoś się na www.superw.pl!

zostań liderem - Akademia Przyszłości- Zawsze lubiłam skakać na głęboką wodę i zawsze okazywało się, że umiem w niej pływać – opowiada Ania. – Ale, mówiąc szczerze, do Akademii nie szłam po to, żeby pomagać. Zależało mi na wpisie do CV. To, co się potem stało, przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Od porażek do sukcesów

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to wyjątkowy projekt, który od 15 lat pomaga dzieciom zmagającym się z trudnościami i przeprowadza je od porażek w szkole do sukcesów w życiu. Dzięki indywidualnym zajęciom prowadzonym przez tutorów-wolontariuszy oraz unikalnej metodyce Systemu Motywatorów Zmiany dzieci nabierają pewności siebie, uczą się, jak radzić sobie z codziennymi problemami, odkrywają swoje mocne strony i zaczyna im się chcieć.

A co mają z tego wolontariusze?

Otwórz się na świat

- Akademia to nie tylko odrabianie lekcji z dzieckiem – tłumaczy Ania. – Szczególnie, gdy jest się liderem, czyli zarządza się zespołem wolontariuszy w swoim kolegium. To praca na rzecz dużego, ogólnopolskiego projektu. Oprócz tego, że otwiera się na nas świat dziecka, to otwiera się też na nas świat dorosłych. Budujemy sieć kontaktów, bierzemy udział w szkoleniach i nabywamy umiejętności, które są potrzebne w naszej dalszej drodze zawodowej.

Zarządzać po ludzku

- Jako lider Akademii nauczyłem się zarządzać zespołem ludzi – wspomina Sebastian, podobnie jak Ania, jeden z ponad dwustu liderów projektu. – I to zarządzać tak, żeby każdy w tym zespole czuł się dobrze, i żebym ja również dobrze się czuł z tym zespołem. W „normalnej”, korporacyjnej pracy, rzadko mamy możliwość zebrania tak cennego doświadczenia. Jeśli sprawdzisz się, motywując wolontariuszy, tym bardziej poradzisz sobie potem odpowiadając za zaangażowanie pracowników.

Ludzie, których chcesz znać

Realizując swoje zadania, lider kolegium AKADEMII PRZYSZŁOŚCI ma szansę stać się ważną postacią w swojej okolicy. Organizując wydarzenia specjalne dla podopiecznych, np. wspólne wyjścia na koncerty czy spektakle, spotkania z ciekawymi ludźmi czy tzw. Fotele Prezesa (dzieci świętują Dzień Dziecka, „zamieniając” się na kilka godzin w prezesów lokalnych firm, którzy udostępniają im swoje gabinety), poznaje liderów swojej społeczności – biznesmenów, samorządowców, artystów – i nawiązuje z nimi współpracę. Takie relacje procentują potem nie tylko w życiu zawodowym.
- Poznałem wielu fajnych ludzi i z wieloma z nich spotykam się nie tylko w sprawach Akademii. Bardzo często lubię też po prostu z nimi wyjść, spotkać się towarzysko – dodaje Sebastian.

zostań liderem - Akademia PrzyszłościMoc doświadczeń

- To, jak wiele nauczyłam się w Akademii, najmocniej uświadomiłam sobie podczas rozmowy rekrutacyjnej, na którą poszłam kilka tygodni po zakończeniu udziału w projekcie – wspomina Ania. – Zapytano mnie, jakie doświadczenie zdobyłam, a ja nie mogłam przestać wymieniać: organizowanie wielkich wydarzeń przy właściwie zerowym budżecie, pisanie informacji prasowych, redagowanie tekstów na strony internetowe, skuteczne zachęcanie przedstawicieli mediów do udziału w przedsięwzięciach, o których wcześniej nie słyszeli, angażowanie do współpracy przy realizacji wspólnej idei ludzi z bardzo różnych środowisk. Uff! W końcu musiałam przerwać, żeby nie pomyśleli, że przesadzam.

Przekonaj się sam! Aplikuj 

Nie ma, że się nie da

Aż 96% dzieci-absolwentów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI zaczyna bardziej wierzyć w siebie. Chociaż celem projektu jest właśnie wspieranie najmłodszych i uruchomienie pozytywnej zmiany w ich życiu, to udział w przedsięwzięciu ma co najmniej tak samo silny wpływ na dorosłych – w największym stopniu właśnie na liderów i wolontariuszy.

- Pojechałam na szkolenie dla liderów – tłumaczy Ania. – Usłyszałam, że „nie ma, że się nie da” i że „Sky is the Limit”. Wróciłam do siebie, do Bydgoszczy, i zaczęłam działać. Dziś jestem jak każde dziecko z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – dzięki niej uwierzyłam w siebie i odkryłam w sobie talenty, o które wcześniej nawet się nie podejrzewałam. Udział w Akademii był dla mnie trzepotem skrzydeł motyla, który wywołuje tornado. Akademia zmieniła moje życie.

Nie czekaj

Rekrutacja liderów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI oraz SZLACHETNEJ PACZKI, która pomaga rodzinom w potrzebie, potrwa do 15 lipca. Liczba miejsc (rejonów/kolegiów) jest duża – 240 w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI i aż 670 w SZLACHETNEJ PACZCE – ale jednak ograniczona, dlatego warto się pośpieszyć.
Warto również z tego powodu, że aż 79 % wolontariuszy projektów organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA uważa, że udział w nich to najważniejsze doświadczenie w ich życiu.

Zgłoszenia (w kilku prostych krokach) na www.superw.pl.

Zostań liderem >> 

 
Artykuł Zewnętrzny

fot. materiały prasowe

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama