zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Chcesz przekwalifikować się na programistę? Unia zapłaci Ci za kurs

poniedziałek, 02-12-2019 (00:00:00) | komentarze (1)


Według szacunków Komisji Europejskiej, w Polsce brakuje od 30 do 50 tys. programistów a w całej Europie, nawet około 1 mln. Co gorsza, szacunki pokazują, że braki wykwalifikowanych specjalistów IT na rynku pracy będą się jeszcze zwiększać. Odpowiedzią na ten problem ma być projekt unijny „Programator”, dzięki któremu osoby bez doświadczenia i wykształcenia technicznego, mają szansę zostać programistami. I to za darmo.

C_school Duża pula pieniędzy do zagospodarowania

Unia Europejska przeznaczyła w Polsce na ten program aż 7,5 mln złotych. To ogromna pula pieniędzy, dająca szansę wielu ludziom na zdobycie niezbędnego wykształcenia, pozwalającego im zmienić zawód, na nowy. Dostęp do programu jest możliwy między innymi za pośrednictwem firm, którym udało przejść się skomplikowaną procedurę, pozwalającą im szkolić przyszłych programistów, z ramienia projektu Programator.

Programator to jedna z lepszych, znanych mi unijnych inicjatyw, z obszaru edukacji i pracy. Daje bowiem szansę ludziom na kompletną zmianę ich życia zawodowego i to bez ponoszenia wkładu finansowego. Dlatego w ramach C_school zdecydowaliśmy się uczestniczyć w projekcie. Przeszliśmy skomplikowane procedury weryfikacyjne i od zeszłego roku, otrzymaliśmy zgodę na przeprowadzanie kursów. Na bieżąco monitorujemy też postępy naszych uczestników, razem z Operatorem Projektu - TISE S.A.  komentuje Anna Pinkowska, koordynator C_school. Osoby, które ukończyły poprzednią edycję naszych szkoleń mają już za sobą pierwsze sukcesy, w nowym zawodzie. Dlatego też nie możemy doczekać się kolejnej edycji. - dodaje.

Zgłoszenia do konkursu wystartowały

Nabór do kolejnej edycji C_school już się rozpoczął i potrwa do 22 grudnia 2019 roku.  Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną. Wystarczy wejść na stronę szkoły i wypełnić odpowiednie zgłoszenie. Po jego weryfikacji, kandydat zostanie zaproszony do zaliczenia krótkiego kursu z podstaw programowania on-line. Szczegóły otrzymuje w wiadomości email po rejestracji na stronie. Zanim kursant rozpocznie 6-miesięczne szkolenie w C_school, które zostanie sfinansowane przez Fundusz Europejski musi podpisać umowę z Towarzystwo Inwestycji Społeczno – Ekonomicznych w ramach programu unijnego Programator.

C_school

Do pierwszej edycji szkolenia zaprosiliśmy aż 140 osób. Część z nich już go skończyła, reszta osób jest na ostatnim etapie nauki. Oprócz szkolenia, wszystkim osobom, które ukończą cały program, zapewniamy także pomoc w znalezieniu pracy, bezpośrednio po jego zakończeniu. Dzięki temu możemy pochwalić się już pierwszą grupą osób, które zaczęły swoją pracę w Connectis i innych firmach IT - potwierdza Anna Pinkowska, koordynator projektu C_school.

Zawód programisty - rąk do pracy jeszcze długo będzie brakować

Pracodawcy deklarują, że wciąż brakuje rąk do pracy w obszarze programowania. Jednocześnie twierdzą, że nie mają wystarczająco czasu na to, aby kształcić pracowników we własnym zakresie. Dlatego są otwarci na zatrudnianie świeżo upieczonych absolwentów szkół programowania. Jednak stawiają jeden kluczowy warunek. Kompetencje juniorów mają być zbieżne z ich aktualnymi potrzebami projektowymi - dodaje Anna Pinkowska.

Program szkoleniowy C_school jest tworzony na podstawie aktualnych potrzeb pracodawców.

Nie jesteśmy jedną z wielu firm szkoleniowych. Jesteśmy firmą technologiczną, która na co dzień realizuje komercyjne projekty IT. Dlatego wiemy, jakie technologie i narzędzia są niezbędne do podjęcia pracy od razu po kursie. To, co nas wyróżnia to fakt, że przekazujemy praktyczną wiedzę, której nie ma w książkach. To wiedza zdobywana podczas realizacji realnych projektów IT i na bieżąco przekazywana kursantom - tłumaczy Anna Pinkowska, koordynator projektu C_school.

Więcej informacji o programie, a także historie kursantów poprzednich edycji można znaleźć na stronie www.cschool.pl

Nie słowa, a czyny. Poznaj historie uczestników C_school:

Artykuł Partnera

 

 

 

 

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama