zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak szukać zatrudnienia w dobie koronawirusa?

poniedziałek, 28-09-2020 (00:00:00) | komentarze (0)


Pojawienie się na świecie koronawirusa wprowadziło ogromne zmiany w wielu dziedzinach życia, w tym również na rynku pracy. Wskutek pandemii wiele osób straciło zatrudnienie. Okazuje się jednak, że nawet w niesprzyjających warunkach znalezienie nowego zajęcia zarobkowego nadal jest możliwe.

Jak szukać zatrudnienia w dobie koronawirusaPraca przez agencję zatrudnienia

W czasie pandemii koronawirusa znalezienie nowego zajęcia zarobkowego może być nieco utrudnione. Co prawda od momentu odmrożenia gospodarki w Polsce liczba ofert zatrudnienia na popularnych portalach z ogłoszeniami ponownie zaczęła rosnąć, to jednak należy pamiętać, że konkurencja też jest większa. Wzrost bezrobocia wywołany pandemią sprawił, że więcej kandydatów stara się o zdobycie nowej pracy. W przypadku trudności z jej znalezieniem warto pomyśleć o zajęciu tymczasowym. Tego typu zatrudnienie oferują agencje pracy. Wśród nich warto zwrócić uwagę na firmę Randstad, będącą jednym z liderów tego typu przedsiębiorstw w Polsce. Oferuje ona wiele stanowisk m.in. w takich branżach, jak: magazynowanie i produkcja, obsługa klienta, IT, sprzedaż, administracja i bankowość. Co ważne, oprócz pracy tymczasowej za jej pośrednictwem można znaleźć również pracę stałą.

Skorzystanie z usług agencji zatrudnienia w dobie pandemii koronawirusa ma wiele zalet. Pracują w niej wykwalifikowani specjaliści z obszaru rekrutacji, których zadaniem jest pomoc w idealnym dopasowaniu ofert do kompetencji i oczekiwań danego kandydata. Wystarczy więc wysłać do niej CV, a następnie poczekać na kontakt ze strony pracowników agencji. Stanowiska proponowane za pośrednictwem tego typu przedsiębiorstw wiążą się najczęściej z podpisaniem umowy o pracę. Taka forma zatrudnienia daje duże poczucie bezpieczeństwa w niestabilnych czasach. Stabilizacja zawodowa jest więc tym, co w dobie pandemii dla wielu osób ma ogromne znaczenie.

Samodzielne poszukiwanie pracy

Aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia w czasie pandemii koronawirusa, należy działać wielotorowo. Oprócz skorzystania z pomocy agencji pracy warto poszukiwać nowego zajęcia także za pomocą innych kanałów, np. internetu. Warto regularnie odwiedzać portale z ogłoszeniami oraz obserwować ogólnopolskie witryny, strony lokalne i branżowe, na których można znaleźć ogłoszenia dotyczące pracy w konkretnych sektorach.

Należy również zwrócić się w kierunku mediów społecznościowych. Na popularnych portalach tego typu znajduje się wiele grup, w których pracodawcy lub rekruterzy z konkretnych przedsiębiorstw publikują oferty zatrudnienia. Oprócz tego warto założyć lub odświeżyć swój profil na stronach zawodowo-biznesowych. Umożliwiają one zdobywanie kontaktów z reprezentantami danej branży, a także kreowanie własnego wizerunku i pokazanie się potencjalnym pracodawcom jako odpowiedzialny, zaangażowany i profesjonalny kandydat. Takie działanie pozwala wyróżnić się na tle innych i zwiększyć szanse na zdobycie zatrudnienia.

Artykuł Partnera

fot. pexels.com/Vlada Karpovich

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama