zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jakie zalety niesie ze sobą Talent Network?

środa, 26-04-2023 (00:00:00) | komentarze (0)


Znalezienie wykwalifikowanej kadry specjalistów IT wymaga poświęcenia ogromnej ilości czasu i pieniędzy. W związku z faktem, iż zapotrzebowanie na programistów jest bardzo duże, firmy muszą im zaoferować nie tylko wysokie wynagrodzenie, ale też szereg benefitów pozapłacowych. Na szczęście, współpracę z najlepszymi talentami w branży można pozyskać w znacznie szybszy i wygodniejszy sposób. Mianowicie: stawiając na model Talent Network. W poniższym artykule omawiamy, jak on działa oraz jakimi zaletami się wyróżnia.

Talent NetworkProblemy z rekrutacją w branży IT

Branża IT od lat boryka się z niedoborem wykwalifikowanych specjalistów. Firmy, które chcą znaleźć najlepszych pracowników w danej dziedzinie, niejednokrotnie muszą poświęcić na rekrutację bardzo dużo czasu, a także zaproponować kandydatom dobre warunki płacowe i pozapłacowe. 

Podczas gdy znalezienie pracownika o standardowych, uniwersalnych umiejętnościach, nie powinno być bardzo trudnym zadaniem, spore problemy pojawiają się, gdy planujemy realizację dużych projektów. Wówczas potrzebni są różni specjaliści, np. inżynierowie oprogramowania, osoby znające technologię SI czy ML a także kierownicy mający doświadczenie w nadzorowaniu dużych projektów. Przy skomplikowanych i czasochłonnych zleceniach skompletowanie zespołu może zając niezwykle dużo czasu. 

Talent Network, czyli odpowiedź na lukę pracowniczą w branży IT 

Talent Network to odpowiedź na tego typu wyzwania problemy, przed którymi stoją przedsiębiorstwa działające w branży IT. Jest to tzw. sieć talentów. Osoby, które do niej należą, są w stanie wykonywać zadania nie tylko dla firmy, która ich zatrudniła, ale również dla wielu innych podmiotów w ramach outsourcingu. Skorzystanie ze wsparcia specjalistów w ramach Talent Network to ogromna szansa na znalezienie wykwalifikowanej kadry pracowniczej w krótkim czasie. 

Jedną z firm oferujących współpracę w modelu Talent Network jest Mindbox. Zatrudniani przez nią konsultanci posiadają rozległą wiedzę w różnych obszarach, takich jak:

  • automatyzacja,
  • analiza Big Data,
  • programowanie,
  • projektowanie. 

Najważniejszy jest fakt, iż specjaliści Mindbox mogą rozpocząć świadczyć usługi niedługo po sfinalizowaniu umowy i omówieniu wszystkich warunków współpracy. Dzięki temu firmy nie muszą samodzielnie prowadzić procesów rekrutacyjnych, co stanowi ogromną zaletę. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółowych informacji na temat współpracy w ramach Talent Network z Mindbox na https://mindboxgroup.com/pl/talent-networks/

Talent Network - jakie ma zalety? 

Liczba zalet koncepcji Talent Network jest naprawdę ogromna. Do najważniejszych atutów współpracy z Mindbox w ramach tego rozwiązania zaliczamy:

  • Dostęp do szerokiego grona najlepszych specjalistów w danej dziedzinie. Każda firma współpracująca z Mindbox może w wyjątkowo krótkim czasie znaleźć specjalistów o poszukiwanych kompetencjach, doświadczeniu oraz kwalifikacjach. 
  • Skrócenie do minimum procesu rekrutacyjnego. Decydując się na współpracę z Mindbox w Talent Network, firma nie musi samodzielnie realizować rekrutacji. Specjaliści są gotowi do współpracy od razu po sfinalizowaniu umowy, a o ich zapewnienie dba właśnie Mindbox. 
  • Oszczędność pieniędzy i innych zasobów. Prowadzenie rekrutacji wymaga poświęcenia nie tylko czasu, ale również dużych pieniędzy - zwłaszcza, gdy proces ten mocno się wydłuża. 
  • Doskonałe dopasowanie pracowników do specyfiki konkretnego stanowiska pracy. W związku z tym, iż Mindbox dysponuje bardzo dużą bazą konsultantów, można znaleźć takich pracowników, którzy najlepiej poradzą sobie z powierzonymi zadaniami. 
  • Brak obaw co do małych kompetencji konsultantów. W związku z tym, iż Mindbox bardzo wnikliwie weryfikuje umiejętności swoich konsultantów, nie ma ryzyka, iż ich umiejętności będą zbyt małe. 
  • Pełna elastyczność. Sieć talentów Mindbox można wykorzystywać w sposób bardzo elastyczny. Mindbox zapewnia odpowiednie zasoby ludzkie: liderów, inżynierów, specjalistów od analizy danych itd. Dodatkowo, ze wsparcia specjalistów można zrezygnować w dowolnym momencie, np. po realizacji danego projektu, co stanowi ogromne udogodnienie.
Artykuł Partnera
fot. elements.envato.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama