zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praca dla studenta. Sprawdź sposoby, jak ją zdobyć

środa, 14-06-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Biedny jak student? Nie, na szczęście już nie. Polscy studenci pracują. I w kraju, i za granicą. Głównie w wakacje. Legalnie, bez konfliktu z zajęciami na uczelni. Niektórzy godzą nawet pracę ze studiami dziennymi. To nie takie trudne.

Tekst: Konrad Rosenberg

Magda jest studentką I roku inżynierii zarządzania na Politechnice Wrocławskiej. Rok temu chciała zarobić pieniądze na zasłużone wakacje – po zdanej maturze, a jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego. Pierwszy pomysł podsunięty przez koleżankę: Anglia. – Ale nie do końca byłam przekonana do wyjazdu. Dlatego zachęta mojego kolegi, który pracował wtedy w Amazonie spadła mi jak z nieba – opowiada studentka. – Stwierdziłam, że najpierw spróbuję pracy na miejscu.

Magda zaczęła pracę w centrum logistycznym Amazona w Bielanach Wrocławskich tuż przed wakacjami. Zawsze była zwinna i sprytna. W dodatku nie ma problemów z nowymi technologiami. Dlatego praca w magazynie największego sklepu on-line na świecie nie sprawiła jej problemów. Paczki, taśmy, kody kreskowe, segregowanie przesyłek i sprawianie, by właściwy towar trafił do właściwej osoby – szybko to – jak się później okazało – opanowała. A to wszystko na ogromnej przestrzeni, bo magazyn ten jest wielkości 13 boisk piłkarskich. – Od samego początku dostawałam same pochwały odnośnie swojej pracy – chwali się dziś. Jej efekty zostały docenione i zaproponowano mi bym została Agency Coach’em.

Od tego czasu stałam się pośrednikiem pomiędzy menedżerami a pracownikami magazynu.

– No i tak przepracowałam całe wakacje, aż do października ubiegłego roku. Na cały etat – opowiada dalej. No ale zaczął się rok akademicki. I co wtedy? – Na szczęście mój pracodawca przewiduje możliwość pracy na pół etatu. Mogę studiować dziennie i łączyć studia z pracą.

Monika Niewiarowska z Ranstad Polska, firmy rekrutującej studentów do pracy w Amazonie oraz prowadzącej program pracy zagranicznej, opowiada o innych zaletach pracy tymczasowej w Amazon: – Amazon przewiduje sporo benefitów dla pracowników. To chociażby obiad za symboliczną złotówkę, czy organizowanie darmowego transportu do pracy z pobliskich miejscowości. Poza tym grafik jest tak skonstruowany, że cztery dni pracujesz, a później trzy dni odpoczywasz, możesz też pracować na pół etatu. To naprawdę przyjazne miejsce do pracy z miłą atmosferą. Szczególnie dla osób ambitnych, którzy chcą zrobić karierę. Praca tymczasowa tam jest idealną drogą do przyszłego zatrudnienia na stałe, także na innych stanowiskach.

>>>>Zobacz ogłoszenie o pracę w magazynie we Wrocławiu>>>>>>>

>>>>Zobacz ogłoszenie o pracę w magazynie w Poznaniu>>>>>>>


Ale są też inne sposoby na dorobienie do stypendium. Tomek, student informatyki na Politechnice Lubelskiej zdecydował się na wyjazd za granicę. – Stwierdziłem, że połączę wakacyjną pracę ze zmianą środowiska, ze zwiedzaniem. Kolega doradził mi skorzystanie z programu Agencji Pracy – Randstad Polska, bo sam już go przetestował i chwalił. A wiadomo, jeśli coś jest już sprawdzone, to po co wyważać otwarte drzwi – radzi innym.

I tak rok temu Tomek wyjechał do Holandii. Musiałem mieć pieniądze na transport do Holandii, no i coś na początek. Wystarczyło 100 euro plus jakieś jedzenie, które wziąłem z Polski. Nie ponosiłem innych dodatkowych kosztów – opowiada. Pierwszą wypłatę dostał po dwóch tygodniach. – Pracowałem w firmie zajmującej się zbieraniem zamówień na podręczniki szkolne. Luźna atmosfera, muzyczka w tle, było ok – zachwala.

Po sześciu tygodniach pracy Tomek przywiózł do Polski w przeliczeniu ponad 5 tys. zł, ale zaznacza, że ani nie szastał pieniędzmi, ani nie głodował. W tym roku tak zaplanował sobie obowiązki na uczelni, że wyjeżdża na 3 miesiące.

Randstad Polska to jedna z największych na polskim rynku agencji doradztwa personalnego i pracy tymczasowej. Rocznie za jej pośrednictwem pracę znajduje ponad 22 500 osób w wieku od 19 do 24 lat. Randstad działa poprzez sieć blisko 140 biur regionalnych, zlokalizowanych także w ośrodkach akademickich w Polsce.

Artykuł Partnera

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

FB dlaMaturzysty.pl reklama