zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Pracowałeś w Wielkiej Brytanii? Odzyskaj podatek!

środa, 11-06-2008 (00:00:00) | komentarze (0)


 Pracowałeś w Wielkiej Brytanii? Czy wiesz, że należy Ci się Zwrot Podatku?

Osoby pracujące w Anglii zadają sobie pytania: jak obliczyć zwrot podatku, jak można sobie ułatwić zwrot nadpłaconego podatku, jakie dokumenty są potrzebne, jakie formularze należy wypełnić, aby otrzymać maksymalny, możliwy zwrot podatku. Na ja bardziej typowe pytania, dotyczące rozliczeń podatkowych odpowiada doradca podatkowy firmy EuroTax, zajmującej się zwrotem podatku za pracę za granicą.

W jaki sposób ubiegać się o zwrot podatku brytyjskiego?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie odpowiednich dokumentów. Podstawą do rozpoczęcia procedury rozliczenia podatku brytyjskiego jest karta podatkowa P45 lub P60, jeśli ich nie masz wystarczy ostatni payslip, czyli rozliczenie wypłaty otrzymywane wraz z cotygodniową pensją.

P60 jest wykazem naszych dochodów i podatku na koniec roku podatkowego. P60 otrzymujemy od pracodawcy w kwietniu każdego roku. P45 natomiast jest zaświadczeniem grupowym, które otrzymujemy po odejściu z pracy. Karta CIS 25 jest specjalnym drukiem zeznania podatkowego przeznaczonym jedynie dla osób zatrudnionych w branży budowlanej.

Ile trwa procedura uzyskania zwrotu podatku?

Zwrot podatku realizowany jest w okresie 2 do 4 miesięcy.

Jaka kwota zwrotu mi przysługuje?

To ile można uzyskać od fiskusa zależy od rozliczenia rocznego, które trzeba do niego wysłać. Zwrot podatku można obliczyć także samodzielnie, za pomocą specjalnego kalkulatora , udostępnionego przez EuroTax.

Sprawdź ile podatku możesz odzyskać - użyj kalkulatora zwrotu >>

Czy mogę odzyskać cały podatek?

W przypadku, gdy zarobiona kwota nie przekracza 5225 funtów w roku podatkowym 07/08, należy się wówczas zwrot całego zapłaconego podatku. Jeżeli zarobek przekracza kwotę zwolnioną od podatku, użyj naszego kalkulatora, aby obliczyć wysokość zwrotu podatku.

Do ilu lat wstecz mogę ubiegać się o zwrot podatku i czy nakładane są kary za składanie podań z opóźnieniem?

Możesz ubiegać się o odzyskanie podatku do sześciu lat wstecz. Ponieważ większość osób nie ma obowiązku składania zeznań podatkowych, nie ma kar za składanie ich z opóźnieniem.

Czy muszę złożyć zeznanie podatkowe?

Większość osób nie musi składać zeznania podatkowego, ale zawsze warto sprawdzić czy należy Ci się zwrot zapłaconego podatku.

Nie otrzymałem mojego P45 z poprzedniej pracy, czy mimo to mogę złożyć podanie o zwrot podatku?

Tak, można złożyć podanie do urzędu skarbowego bez P45, ale będzie on musiał być dosłany jak tylko otrzymasz go od pracodawcy.


Czy muszę rozliczać się w Polsce?

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnicy, którzy mają miejsce zamieszkania w Polsce podlegają opodatkowaniu od całości swoich dochodów, również tych uzyskanych za granicą. Jednak wchodząca w życie ustawa abolicyjna rozwiązuje problem podwójnego opodatkowania. Teraz można będzie się ubiegać o zwrot podatku, bez obawy przed dopłacaniem polskiemu fiskusowi.

Chcesz, aby ktoś pomógł Ci rozliczyć się z podatku brytyjskiego?

Ponieważ przepisy podatkowe są bardzo skomplikowane, niewielu jest w stanie poradzić sobie z wypełnieniem stosu formularzy niezbędnych do rozliczenia za zagranicznym fiskusem, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zajmują się zawodowo pomocą z zakresu zwrotu podatku za pracę za granicą.

Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się takie firmy jak EuroTax z Wrocławia, które służą pomocą w tym jakże trudnym temacie. Załatwiają za klientów wszystkie papierkowe sprawy, kontaktują się za zagranicznym Urzędem Skarbowym, a ich klientom pozostaje jedynie czekać na zwrot należnych im pieniędzy.

Masz inne pytanie? Zapytaj Eksperta

Chcesz wiedzieć więcej na temat potrzebnych dokumentów i procedur związanych ze zwrotem podatków - wypełnij formularz , a konsultant z EuroTax skontaktuje się z Tobą i udzieli wszelkich potrzebnych informacji !

Nie czekaj, odzyskaj swoje pieniądze!

 

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama