zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Przyszłość zawodów w obliczu automatyzacji. Które z nich przetrwają?

środa, 30-10-2019 (00:00:00) | komentarze (0)


W dobie ekspresowego postępu technologicznego coraz więcej procesów i czynności zostaje poddanych automatyzacji. Czy technologia wyprze wkrótce część zawodów, a maszyny zastąpią człowieka? Które zawody są zagrożone i czy rzeczywiście dotyczy to naszego pokolenia?

Człowiek otoczony miastemWybór zawodu a przyszłość

Choć szkoła policealna Gloker w Krakowie przyjmuje bez względu na wiek, sporą częścią słuchaczy są osoby młode, które wybierając zawód chcą zapewnić sobie dobrą przyszłość. Od tej decyzji zależy jak będzie wyglądało nasze codzienne życie na przestrzeni wielu najbliższych lat.

Zjawisko wypalenia zawodowego jest coraz powszechniejsze i dotyka wiele, nawet młodych osób. Warto więc dobrze podjąć decyzję, który zawód będzie dawał nam radość, a jednocześnie będzie przyszłościowy i nie zostanie wyparty przez system lub maszyny. Chcemy pomóc Wam w przeanalizowaniu tej ważnej decyzji. Szkoła Gloker podpowiada, które zawody nie zostaną wyparte przez nowoczesne technologie.

Czy postęp technologii grozi wzrostem bezrobocia? A może jest wręcz odwrotnie?

Odnosząc się do artykułu w magazynie Newsweek, agencja McKinsey przeprowadziła badania, według których w 2030 roku z powodu szybkich zmian technologicznych powstanie aż 50 mln nowych miejsc pracy. Oznacza to jednak, że bezproblemowe poruszanie się w środowisku technologicznym i cyfrowym świecie będzie konieczne - dlatego warto wybrać zawód, który przygotuje nas do pracy w świecie IT. Szkoła Gloker zaprasza na kierunek Technik informatyk z programowaniem, który pomoże wkroczyć Wam na nową ścieżkę zawodową.[1]

W magazynie możemy przeczytać także o badaniach przeprowadzanych przez Idea Couture czy Sparks&Honey, które wskazują na konkretne stanowiska, jakie mogą zyskać popularność na przestrzeni najbliższych 10 lat. Co to za stanowiska?

  • Personal Digital Curator - to menadżer naszej osobistej i zawodowej obecności w sieci; nadaje kształt i charakter naszemu cyfrowemu życiu.
  • Garbage Designer - zarządza starszymi materiałami istniejącymi w sieci, aby nadać im nowy kształt, cel lub zastosowanie.
  • Digital Death Manager - pomoże trwale usunąć ślady naszej obecności w sieci i przyczyni się do naszej "śmierci cyfrowej".[2]

Których zawodów nie wyprze technologia?

Spać spokojnie mogą programiści, informatycy, analitycy danych, biotechnolodzy czy nanotechnologie. Generalnie wszystkie zawody, które są mocno związane z rozwojem technologii. Czy to wyklucza inne zawody? Czy tylko ten kierunek jest przyszłościowy? Zdecydowanie nie. To, czego nie wyprą maszyny to emocje, empatia, sztuka i artystyczna kreacja.

Dlatego też, dobrym wyborem (zwłaszcza, jeżeli ktoś obdarza je wielką pasją i czerpie z nich radość) są zawody medyczne, opiekuńcze lub artystyczne. Szkoła policealna Gloker wie, że liczą się zawody przyszłości i dlatego zaprasza Was na kierunki, takie jak: opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy, technik masażysta z fizjoterapią, asystent osoby niepełnosprawnej lub wizażysta i stylista, dekorator wnętrz, fryzjer, projektant grafiki czy fotograf.

Bez względu na to, który kierunek wybierzesz - informatyczny, medyczny czy artystyczny - Twój zawód będzie przyszłościowy i nie wyprą go maszyny. Wybierz więc ten, który obdarzasz największą sympatią i czujesz, że odpowiada Twoim upodobaniom i kompetencjom!

Poznaj też ofertę edukacyjną Szkoły Policealnej Gloker: https://www.gloker.edu.pl/oferta.

ip

fot. burst.shopify.com

źródła [1], [2] https://www.newsweek.pl/trendy/rynek-pracy-przyszlosci-automatyzacja-ai/pxe61be

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama