zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata na początku 2021 roku

piątek, 08-01-2021 (00:00:00) | komentarze (0)


Początek 2021 r. przyniósł ciekawą wieść dla fanów Elona Muska. Założyciel PayPala oraz m.in. Dyrektor generalny Tesli i SpaceX, oficjalnie został najbogatszym człowiekiem na świecie. Co to właściwie oznacza i o jakiej ilości pieniędzy jest tutaj mowa?

Zobacz też: Polskie uczelnie, z których pochodzą milionerzy.

Start rakiety SpaceXW skrócie:

  • Elon Musk został oficjalnie najbogatszym człowiekiem świata.
  • Jego poprzednik to Jeff Bezos, właściciel Amazona, który utrzymywał ten tytuł od 2017 r.
  • Majątek Elona Muska szacuje się na 195 mld $.
  • Elon Musk głównie zaangażowany jest w produkcję samochodów elektrycznych Tesla, rakiet i statków kosmicznych SpaceX oraz chipów Neuralink.

Najbogatszy człowiek świata 2021

7 stycznia 2021 r., wzrosły ceny akcji Tesli, co sprawiło, że Elon Musk oficjalnie przeskoczył Jeffa Bezosa na liście najbogatszych ludzi świata. Znany ze swojego intensywnego korzystania z Twittera miliarder skwitował całą sytuację krótkim "Ale dziwnie.", po czym dodał "No nic, wracam do pracy…".

Reakcja Elona Muska na wieść o ty, że został najbogatszym człowiekiem świata

Link do tweeta: https://twitter.com/teslaownersSV/status/1347201514930991105?s=20

Majątek Elona Muska

W momencie publikacji artykułu majątek Elona Muska  wg. Indeksu Miliarderów Bloomberga (https://www.bloomberg.com/billionaires/) wynosił  195 mld $. To o 10 mld więcej, niż zajmujący 2. miejsce Jeff Bezos i 61 mld więcej niż Bill Gates, którego wyprzedził w listopadzie 2020 r.. Już same te liczby robią wrażenie, jednak warto tutaj jeszcze przypomnieć, że wartość Elona Muska w ciągu ostatniego roku wzrosła o 150 mld $, co w dużej mierze jest zasługą sukcesów Tesli na rynku motoryzacyjnym, której wartość akcji w tym czasie urosła o 743%.

Zobacz też: Rakieta Falcon 9 i Kapsuła Crew Dragon dostarczyła astronautów na ISS.

Czym zajmuje się Elon Musk?

O dokonaniach Elona Muska słyszał chyba każdy. W tej chwili najbogatszy człowiek świata skupia się na swojej roli dyrektora generalnego w produkującej samochody elektryczne Tesli oraz zajmującej się lotami w kosmos SpaceX. W zeszłym roku głośno zrobiło się też o jego kolejnej inicjatywie - Neuralink, czyli chipie wszczepianym do mózgu, który ma umożliwić m.in. manipulację gospodarką hormonalną oraz… odtwarzanie muzyki, bezpośrednio w umyśle.

KSK

fot. SpaceX z Pexels

Źródła: nytimes.com; nbcnews.com;

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama