zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak odciąć się od pracy? Sposoby na odpoczęcie od obowiązków zawodowych

środa, 15-03-2023 (00:00:00) | komentarze (0)


Wiele osób ma dziś problem ze skutecznym odpoczynkiem od spraw zawodowych po godzinach pracy. Stale mamy potrzebę sprawdzania służbowego maila, odbierania służbowego telefonu. Takie rozwiązanie na dłuższą metę może powodować masę stresu i przebodźcowania. Jak odciąć się od pracy w wolnym czasie?

Zobacz też: Prace interwencyjne - co to jest i ile można na nich zarobić?

Jak odciąć się od pracy? Sposoby na odpoczęcie od obowiązków zawodowychOdpoczynek od pracy - jak to zrobić?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o sobie i swoich własnych potrzebach. Problemem dzisiejszego społeczeństwa jest nieumiejętność rozgraniczenia spraw zawodowych od spraw prywatnych, dlatego okazuje się, że wiele osób nie potrafi zwyczajnie zakończyć pracy po jej godzinach. Co robić, aby zapomnieć na chwilę o obowiązkach zawodowych?

  • Organizacja

Wielokrotnie w naszych tekstach wspominaliśmy o tym, jak ważna jest organizacja w pracy. Pomaga to w uporządkowaniu wszystkich zadań do wykonania i sprawia, że o nich nie zapomnimy. Dzięki temu wszystkie dopełnimy wszystkie obowiązki w godzinach pracy. Metod organizacji pracy jest wiele: możesz prowadzić kalendarz lub codziennie sporządzać punktową listę. Po zakończeniu pracy po prostu schowaj listę w niewidocznym miejscu.

  • Aktywność fizyczna

Każdy sport sprawi, że szybko zapomnisz o sprawach zawodowych. W dodatku dostarczysz sobie endorfin i naładujesz się pozytywną energią. Pozwoli to również na zniwelowanie zmęczenia psychicznego, które powstaje przez zmartwienia zawodowe.

  • Zjedz ulubione danie

Brzmi banalnie, ale okazuje się, że często w tygodniu pełnym pracy zwyczajnie brakuje nam czasu na przyrządzenie ulubionego śniadania, obiadu czy kolacji. Dodatkowo do posiłku możesz włączyć ulubiony film lub serial.

  • Odetnij się od rozpraszaczy

Gdy już oglądasz film, nagle przyjdzie powiadomienie z treścią nowego maila na poczcie służbowej i cała atmosfera znowu staje się ciężka. Zadbaj o to, aby nic nie przeszkodziło ci w spędzaniu czasu wolnego. Wyłącz telefon służbowy, Internet, wyloguj się ze służbowych kont.

  • Wyjedź w piękne miejsce

Mówiąc o wyjeździe, wcale nie trzeba mieć na myśli Wysp Karaibskich czy Tajlandii. Piękne miejsca są wszędzie wokół, tylko trzeba chcieć je znaleźć. Wybierz się nad pobliskie jezioro czy do lasu. Nie bierz ze sobą laptopa ani innych rzeczy, które mogłyby odciągnąć twoją uwagę od "tu i teraz". Po prostu ciesz się chwilą!

KD

fot. pexels

Źródło: poradnikpracownika.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama