zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak przestać podjadać w pracy?

środa, 28-12-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Nie da się ukryć, że czasami zdarzają się w pracy stresujące sytuacje. Brak czasu spowodowany natłokiem obowiązków przyczynia się do opuszczania posiłków. Zamiast pełnowartościowych dań zabiegani pracownicy wybierają szybkie przekąski, takie jak czekoladki czy batoniki. Niestety regularne spożywanie tego typu produktów prowadzi często do problemów z wagą i spadku samopoczucia. Jak skutecznie pozbyć się nawyku podjadania w pracy?

Zobacz też: Jak mówić o byłym pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej?

Jak przestać podjadać w pracy?Regularne posiłki

Każdy organizm potrzebuje odpowiedniej ilości witamin i minerałów, które dostarczają mu dobrze zbilansowane potrawy. Natomiast w przypadku głodzenia się mogą występować napady tzw. wilczego głodu, co w konsekwencji przyczynia się do sięgania po niezdrowe przekąski. W celu uniknięcia tego schematu warto zaplanować regularne posiłki. Przy ustalaniu harmonogramu dobrze jest wziąć pod uwagę rozkład dnia w pracy. Przykładowo ustanawianie pory obiadowej w godzinach szczytowych, w których trzeba zwykle załatwić najwięcej spraw, nie jest rozsądnym pomysłem. W ten sposób na pewno nie uda się trzymać zaplanowanych posiłków, powodując tym samym jeszcze większą frustrację i rozczarowanie.

Jedzenie śniadania

Wiele osób ponad wszystko ceni sobie poranny sen. Kilka minut dodatkowego odpoczynku powoduje, że często brakuje czasu na inne czynności, takie jak przygotowanie i zjedzenie śniadania. W takiej sytuacji można spodziewać się niekontrolowanych napadów głodu, które pojawiają się nierzadko zaraz po przybyciu do miejsca pracy. Istnieje jednak prosty sposób, aby tego uniknąć. Wystarczy ustawić budzik na wcześniejszą godzinę, aby mieć pewność, że o poranku nie zabraknie czasu na przyrządzenie pełnowartościowego śniadania. Natomiast jeśli ktoś preferuje późniejsze posiłki, warto zabrać ze sobą jedzenie zapakowane do pojemników. W tej kwestii doskonale sprawdzą się różnego rodzaju owsianki oraz zdrowe kanapki.

Unikanie niezdrowych przekąsek

Zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych bywa niezwykle trudna. Dotyczy to zwłaszcza przyzwyczajenia związanego z sięganiem w pracy po różnego rodzaju przekąski. Rezygnacja z ulubionych chipsów, słonych paluszków i krakersów może stanowić spore wyzwanie, jednak warto pomyśleć o pozytywnych skutkach tej decyzji. Zastąpienie niezdrowych produktów orzechami, chrupiącymi marchewkami lub selerem naciowym przyczyni się do poprawy ogólnego stanu zdrowia i utrzymania prawidłowej wagi. Do wymienionych przekąsek dobrze jest przygotować również hummus, pastę fasolową lub wykonaną z czarnych oliwek. Dzięki temu posiłek będzie bardziej sycący i urozmaicony.

Odpowiednie nawodnienie

W natłoku codziennych obowiązków trudno jest pamiętać o przestrzeganiu zdrowych nawyków żywieniowych. Brak odpowiedniego nawodnienia może mieć bardzo negatywne skutki, powodując zmęczenie i obniżenie samopoczucia. Czasami wystarczy zaledwie szklanka wody, aby powrócić do pełni sił. Dlatego tak ważne jest, aby wyrobić w sobie odruch regularnego uzupełniania płynów. Spore grono dietetyków zaleca też sięganie po napoje kilkanaście minut przed jedzeniem. W ten sposób można skutecznie zmniejszyć uczucie łaknienia.

WG

fot. pexels

Źródło: praca.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama