zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Wady i zalety pracy na produkcji

piątek, 14-10-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Przedsiębiorstwa, które wytwarzają m.in. artykuły spożywcze czy materiały budowlane potrzebują pracowników do pracy na produkcji. Charakter takiej pracy zależy od profilu firmy i stanowiska. Jakie są zalety i wady pracy na produkcji?

Zobacz też: Jak zrobić dobre wrażenie w nowej pracy?

Wady i zalety pracy na produkcjiJak wygląda praca na produkcji?

Czynności służbowe w pracy na produkcji najczęściej obsługi linii produkcyjnej. Etatowiec zobowiązany jest wówczas dopilnować, aby wszystkie maszyny funkcjonowały prawidłowo, musi układać towary, sortować je i przygotowywać do wysyłki. Są również osoby odpowiedzialne za kontrolę jakości wyrobów, sporządzanie raportów czy montaż urządzeń. Niezależnie od tego, na jakim stanowisku jesteśmy zatrudnieni, praca na produkcji jest pracą fizyczną. Dlatego też w tej branży dominuje płeć męska, choć coraz częściej pojawiają się w niej również kobiety. Trzeba jednak pamiętać o kontrolowaniu swojego stanu zdrowia i nie przekraczać granic możliwości.

Praca na produkcji - wady i zalety

Oczywiście, wszystko zależy od podejścia każdego pracownika. Praca na produkcji odbywa się w systemie zmianowym - dla niektórych może być to wada, a dla innych atut. Stanowisko można zdobyć łatwo, ponieważ nie wymaga się doświadczenia od osób aplikujących. Pracodawcy często oferują różnego rodzaju szkolenia i kursy, co wiąże się ze zdobyciem nowych kwalifikacji i z rozwojem zawodowym. W pracy na produkcji istnieje również możliwość awansu na wyższe stanowiska. Wadą podjęcia takiego zatrudnienia pozostaje kwestia pracy fizycznej. Pracownicy muszą podejmować się wówczas dużego wysiłku fizycznego, co może być przyczyną różnych kontuzji.

KD

fot. pexels.com/pl-pl/@tiger-lily/

Źródło: randstad.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama