zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak mówić o byłym pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej?

wtorek, 27-12-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Przejście przez cały proces rekrutacji na nowe stanowisko pracy wiąże się z niemałym stresem. Na rozmowie kwalifikacyjnej chcemy wypaść jak najlepiej, więc godzinami przewidujemy możliwe pytania i staramy się ułożyć dobrą odpowiedź. Na takiej rozmowie może pojawić się pytanie o byłego pracodawcę. Czy powinniśmy mówić o byłym szefie źle? W jaki sposób opowiadać o poprzednim pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej?

Zobacz też: Zawieszenie działalności gospodarczej - podstawowe informacje.

Jak mówić o byłym pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej?Były pracodawca powodem odejścia z pracy

Powodów, przez które opuszczamy stanowiska pracy, może być mnóstwo. Czasami potrzebujemy po prostu jakiejś zmiany, a niekiedy chcemy rozwoju, którego nie zagwarantowała nam poprzednia firma. Obecnie zmienia się stanowiska pracy także z powodu przebranżowienia. Niestety, często powodem wypowiedzenia poprzedniej umowy okazują się stosunki pracownik-przełożony. Atmosfera między szefem i pracownikiem może być na tyle napięta, że zmusza drugiego do zmiany miejsca pracy. Zdarzają się także przypadki molestowania czy mobbingu pracownika przez przełożonego. Takie sytuacje wymagają natychmiastowego działania. Na rozmowach kwalifikacyjnych pojawiają się pytania: Co sądzi Pan/Pani o poprzednim pracodawcy? Czy pracodawca był powodem odejścia z pracy? Czy w tym przypadku istnieje prawidłowa odpowiedź?

O poprzednim przełożonym mów dyplomatycznie

Wybrnięcie z pytania o przyczynę opuszczenia poprzedniego stanowiska, gdy stało się to z powodu przełożonego, na pewno stanowi niełatwe zadanie. Uważa się, że nie powinniśmy negatywnie wypowiadać się na temat poprzedniego pracodawcy. Na takie pytania najlepiej odpowiadać rzeczowo i bez emocji. Możemy wspomnieć o odmiennych wizjach, co do wykonywania danych obowiązków lub ocenianie stanowiska przez pryzmat warunków, a nie konkretnej osoby. Oczywiście, nie musimy także odpowiadać na każde pytanie. Takie dyplomatyczne podejście z pewnością zostanie docenione przez rekruterów.

KD

fot. pexels

Źródło: poradnikpracownika.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama