zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak znaleźć pierwsze zatrudnienie dla studenta w Poznaniu?

środa, 07-09-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Poznań jest miastem, które przyciąga wielu młodych ludzi. Decydują się oni rozpocząć tu edukację wyższą. Dobra i szeroka oferta studiów to nie jedyne, co przemawia za wybraniem Poznania. W mieście tym odnotowuje się też najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego w całym kraju. W lipcu 2022 roku wyniosło zaledwie 1,2%. Daje to dobre perspektywy zawodowe. Znalezienie pierwszego w życiu zatrudnienia nawet tam wymaga jednak odpowiedniego podejścia. Na co powinni zwrócić uwagę studenci?

praca dla studenta Poznań

Jak szukać pierwszej pracy w Poznaniu?

Współcześnie najłatwiej znaleźć zatrudnienie za pośrednictwem Internetu. Aby zdobyć pierwszą pracę, lepiej nie ograniczać się tylko do jednego kanału poszukiwań w sieci. Im szerzej spojrzy się na tę kwestię, tym większe ma się szanse na powodzenie. Warto więc korzystać z różnorodnych stron. Oczywistym wyborem jest przeglądanie witryn ukierunkowanych na poszukiwanie zatrudnienia. Mogą one mieć zasięg ogólnopolski lub ograniczać się do województwa wielkopolskiego albo samego Poznania.

Ciekawym pomysłem jest też zajrzenie na strony agencji zatrudnienia, które działają w okolicy. To dobre rozwiązanie, gdy szuka się pierwszej pracy, ponieważ takie podmioty wspierają kandydatów w całym procesie i idealnie dostosowują konkretne oferty do ich umiejętności. Przykładem sprawdzonej agencji jest przedsiębiorstwo Randstad. Najnowsze ogłoszenia z Poznania można znaleźć pod adresem: https://www.randstad.pl/znajdz-prace/wielkopolskie/poznan/.

Kolejnym miejscem, w którym warto szukać pracy w internecie, są strony internetowe konkretnych firm. W Poznaniu działa wiele przedsiębiorstw z różnych branż. Należy zastanowić się, w jakim sektorze chciałoby się pracować i przyjrzeć się przedsiębiorstwom, które funkcjonują w mieście. Ich najnowsze oferty znajdują się w takich zakładkach jak „Kariera”, „Pracuj z nami” itp.

Nie można też zapomnieć o sile, jaką są dziś social media. Tam również warto szukać zatrudnienia. Na portalach społecznościowych łatwo dołączyć do grupy zrzeszającej kandydatów do pracy i pracodawców. Aby je znaleźć, wystarczy w ich wyszukiwarce wpisać takie hasło jak np. „Praca w Poznaniu”.

Jak przygotować pierwsze CV bez doświadczenia?

Kluczem do zdobycia pierwszej pracy jest przygotowanie odpowiedniego CV. Trzeba pamiętać, aby wyglądało ono schludnie, było czytelne i pozbawione wszelkich błędów. Muszą znaleźć się w nim wszystkie ważne sekcje takiego dokumentu, czyli dane osobowe, podsumowanie zawodowe (bardzo ważny element, w którym warto podkreślić swoje umiejętności i plany rozwoju) oraz oczywiście informacje o doświadczeniu, wykształceniu i posiadanych kompetencjach, jak również klauzula przetwarzania danych. Należy przy tym pamiętać, że w sekcji dotyczącej doświadczenia można wpisać nie tylko pracę zawodową, lecz także np. wolontariat czy pomoc sąsiedzką. Oprócz tego w życiorysie zawodowym warto umieścić profesjonalne zdjęcie oraz informacje o odbyciu dodatkowych kursów i szkoleń. Ważne, aby cały dokument był dopasowany do konkretnej oferty pracy oraz eksponował te cechy i umiejętności, których może poszukiwać dany pracodawca.

Artykuł Partnera

fot. Pexels

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama