zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Nie daj się oszukać! Korzystaj tylko ze sprawdzonych agencji zatrudnienia

środa, 18-10-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Współpraca z agencją zatrudnienia to doskonała okazja, żeby wejść w życie zawodowe, zdobyć doświadczenie i znaleźć pracę. Warto jednak wybierać tylko te firmy, które od lat funkcjonują na rynku i mają ugruntowaną pozycję. To gwarantuje, że nie spotka nas rozczarowanie wynikające z naciągnięcia na dodatkowe koszty albo po prostu oszustwa. Wciąż niestety zdarzają się firmy, które próbują wykorzystać niewiedzę pracowników. Można się jednak przed tym ustrzec, wystarczy kilka prostych zasad!

Pierwsza praca

fakt i mit

Na rynku pracy tymczasowej działa blisko 8 tys. agencji. Niestety, jak w każdym sektorze, także i w tym są czarne owce, które psują opinię całej branży swoimi nieuczciwymi praktykami. Wielu kandydatów nie ma świadomości, że celowo są wprowadzani w błąd, nie znają też dokładnych zasad działania umowy o pracę tymczasową oraz nie wiedzą, jak od strony formalnej powinna wyglądać pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Nigdy nie płać za ofertę!

Uczciwą agencję najłatwiej poznać, kiedy dochodzi do przedstawienia konkretnej oferty pracownikowi. Żadna renomowana firma działająca na rynku nie weźmie pieniędzy za wsparcie, jakiego udziela podczas szukania pracy. Wszystkie koszty związane z rekrutacją ponosi pracodawca, a nie pracownik. Wynagrodzenie agencji pochodzi od firm, w których kandydaci znajdują docelowe zatrudnienie. Jeśli jakaś agencja oczekuje zapłaty za wyszukaną ofertę to znaczy, że jest nieuczciwa.

Sprawdź nazwę agencji!

Część nieuczciwych firm na rynku próbuje wykorzystać pozycję i renomę najbardziej rzetelnych i największych agencji. Do wprowadzenia kandydata w błąd służy wtedy nazwa firmy – nieznacznie różni się od tej, którą ma inna, uczciwa. Dlatego zawsze warto sprawdzić, najlepiej w Internecie albo na miejscu czy na pewno trafiliśmy tam, gdzie chcieliśmy. Jeśli mamy wątpliwości to lepiej nie korzystać z usług takiej agencji.

 Poszukaj informacji o firmie!

Najlepszym źródłem informacji o danej firmie jest Internet. Warto sprawdzić czy agencja zatrudnienia, z której pomocy chcemy korzystać ma swoją stronę. Jeśli tak to jakie informacje się tam znajdują – czy jest adres siedziby, kapitał jakim dysponuje firma, status prawny oraz dane kontaktowe. Dobrym źródłem informacji jest też rejestr agencji zatrudnienia. Zgodnie z prawem każda firma działająca na rynku powinna być tam wpisana. Jeśli jej nie ma to znaczy, że działa nieuczciwie.

Rejestr źródłem informacji o agencji!

Rejestr Agencji Zatrudnienia to miejsce, gdzie każdy może znaleźć podstawowe dane dotyczące firm działających na rynku. Oprócz nazwy są tam m.in. przypisany specjalny numer, adres danej firmy, kontakt do niej (telefoniczny lub mailowy), data wpisania do rejestru oraz informacja czy agencja prowadzi aktualnie swoją działalność czy może została ona zawieszona. Rejestr agencji zatrudnienia prowadzi marszałek danego województwa, na którego terenie znajduje się siedziba firmy.

Więcej informacji na www.workservice.pl

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama