zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Które zawody zyskają na popularności po pandemii koronawirusa?

poniedziałek, 23-03-2020 (00:00:00) | komentarze (0)


Twoja firma jest zamknięta i zastanawiasz się co dalej? A może masz dosyć swojej dotychczasowej pracy i od dawna myślisz że czas się przebranżowić? Szukasz lepszego zarobku? Boisz się czy Twoja firma nie splajtuje w czasie przymusowego postoju? Bez względu  na powód, zawsze warto zapoznać się z najnowszymi trendami na rynku pracy i przygotować na to co nadchodzi. Wykorzystaj czas kwarantanny żeby znaleźć się we właściwym miejscu i czasie w nowej rzeczywistości!

Grafika ziemi i koronawirusaKoronawirus - które branże najbardziej ucierpią?

Sytuacja na światowych rynkach pracy nie wygląda obiecująco. Jeszcze dwa miesiące temu, cytując słowa portalu Innpoland.pl: - Bezrobocie w Polsce było na rekordowo niskim poziomie, deficyty rąk do pracy w niektórych branżach sięgały kilkudziesięciu tysięcy wakatów (...). Firmy oferowały pracownikom szereg benefitów w postaci karnetów na siłownie czy ubezpieczeń medycznych. Teraz jednak nie będzie na to środków.

Według najnowszych danych najbardziej ucierpi branża turystyczna i gastronomia, ale w zależności od tego jak długo potrwa przestój – w każdej branży będzie potrzebny czas na podreperowanie budżetu.

Które zawody zyskają na popularności po pandemii koronawirusa?

Na stronie Interviewme.pl dowiadujemy się, że w roku 2020 przed kryzysem najbardziej poszukiwani  byli  pracownicy usług medycznych, graficy komputerowi oraz trenerzy sportowi.

Obecnie  mamy zastój w usługach wszelkiego typu, należy się więc spodziewać  boomu po ogłoszeniu końca kwarantanny.  Tym bardziej, że w usługach medycznych i kosmetycznych w ostatnich kilkunastu miesiącach przed koronawirusem zatrudniano wielu pracowników z zagranicy – głównie z Ukrainy. Ograniczenie ruchu granicznego i masowe zwolnienia spowodują duże braki pracownicze w najbliższym czasie. Oznacza to szansę na skorzystanie z okazji i zmianę pracy. W tym zakresie Bezpłatna Szkoła Gloker (link: https://gloker.edu.pl/reklamy/gloker-z-mysla-o-przyszlosci) może pomóc – na wszystkich kierunkach medycznych można się uczyć za darmo.

Branża medyczna i kosmetyczna po koronawirusie

Które zawody z branży medycznej będą popularne? Szczególnym powodzeniem będą się cieszyli fizjoterapeuci i masażyści - Ci specjaliści to w ostatnich latach prawdziwy skarb. Mogą czynić cuda, dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu. Potrzebni są w salonach SPA, szpitalach, ośrodkach zdrowia, ośrodkach rehabilitacji, hotelach, ośrodkach sportowych i wielu innych. Z tego względu nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy po ogłoszeniu końca kwarantanny – wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki. W mniejszych miastach z pewnością znajdzie się wiele ośrodków zdrowia, a w większych nie zabraknie rozmaitych hoteli, salonów urody i ośrodków wypoczynkowych, gdzie również oferuje się tego typu usługi. Trzeba liczyć na to, że po czasie zastoju klienci będą spragnieni rozrywek i wspomogą małe i średnie przedsiębiorstwa. Mocny deficyt na specjalistów fizjoterapii i masażu będzie widoczny w województwach małopolskim, dolnośląskim i pomorskim. Według badań przeprowadzonych przez stronę Wynagrodzenia.pl, zarobki fizjoterapeutów wahają się w granicach 2300–3500zł. W przypadku masażystów jest to kwota 2200–3200. Warto jednak wziąć pod uwagę, że wynagrodzenie może wzrosnąć ze względu na miejsce pracy, lokalizację i doświadczenie pracownika. Zapisz się na bezpłatny kurs Technik Masażysta z fizjoterapią w szkole masażu w Krakowie, by zdobyć uprawnienia państwowe! Według Barometru Zawodów masażysta będzie coraz bardziej potrzebny w wielu miastach Polski.

Gdy jednak preferujesz pracę w zawodzie Opiekuna medycznego lub Opiekuna w domu pomocy społecznej również znajdziesz interesujące oferty pracy. Jeżeli ktoś zainteresowany jest branżą medyczną to powinien zapoznać się z ofertą bezpłatnych kierunków medycznych w szkole policealnej Gloker. Wybór jest spory - Technik masażysta z fizjoterapią, Kosmetyka z odnową biologiczną, Opiekun medyczny, Asystent osoby niepełnosprawnej, Terapeuta zajęciowy, Opiekun w Domu Pomocy Społecznej, Asystentka stomatologiczna czy Higienistka stomatologiczna.

Branża IT , grafika i księgowość – z możliwością pracy zdalnej

Przetrwają i będą się miały dobrze wszystkie te zawody, w których można pracować zdalnie. Można o nich przeczytać w raporcie firmy Hays umieszczonym na portalu Business Insider. Tutaj wysoko plasuje się między innymi IT Developer i Księgowy.

Obu tych zawodów można szybko nauczyć się w bezpłatnej szkole policealnej Gloker, a co najważniejsze – z ogromnym dofinansowaniem. Kurs Technik Informatyk trwa 2 lata i umożliwia zdobycie dwóch kwalifikacji: pierwsza z zakresu informatyki, a druga z programowania. Po szkole można więc podjąć pracę w branży IT, a jak wiadomo, zarobki takich osób są ponadprzeciętnie wysokie. Z reguły ich wypłaty wynoszą około 10.000 zł miesięcznie.

Podobny trend utrzyma się też w branży graficznej. Zgodnie z listą zawodów na Interviewme.pl graficy i pracownicy poligraficzni to przedstawiciele kreatywnych zawodów, które wciąż znajdują się w spisie wysoko poszukiwanych specjalistów. Nic dziwnego - właściwie każda z firm potrzebuje swojego grafika, by wykonać materiały reklamowe dla swojej działalności. Można działać jako freelancer czy też na podstawie zatrudnienia, ale jedno jest pewne – ten zawód jest potrzebny, wymaga kreatywności i oferuje wysokie wynagrodzenia (ok. 3700zł – 4900zł).

Jak zostać grafikiem komputerowym? Wybierz kurs projektowania grafiki komputerowej (tylko 1 rok!) lub zostań Technikiem grafiki (2,5 roku).

Równie ciekawą propozycją szkoły Gloker jest dwuletni kurs Technik rachunkowości - całkowicie bezpłatny, z państwowym dyplomem i dwiema kwalifikacjami. Gdy jednak ktoś woli zdobyć uprawnienia do pracy w zawodzie w krótszym czasie, idealną opcją będzie roczny kurs Księgowość i kadry - przy zapisie na drugi kierunek bezpłatny, opłaty wyniosą 540zł za cały semestr, czyli 90zł miesięcznie. Zapotrzebowanie na księgowych w roku 2020 będzie naprawdę duże. Zarobki w tym zawodzie kształtują się bardzo optymistycznie. Mediana wynagrodzeń to 3600zł, jednak w dużych firmach czy korporacjach można liczyć na znacznie większe wypłaty.

Sprawdź też kierunki dofinansowane - nauka kosztuje 90zł. miesięcznie.

Już teraz pomyśl o nowym zawodzie, który pozwoli ci na rozwój w czasie nadchodzącego kryzysu gospodarczego. Jeżeli myślisz o wyborze nowego zawodu to pamiętaj, że Szkoła policealna Gloker prowadzi zapisy online

ip

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama