zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

5 sygnałów, które wskazują, że już czas na zmianę pracy

wtorek, 25-10-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Każdy z nas powinien co jakiś czas dokonywać takiej rzetelnej oceny. Negatywne emocje związane z pracą mogą rzutować na wszystkie pozostałe sfery naszego życia i prowadzić do nadmiernego stresu, poczucia wypalenia zawodowego oraz obniżonego nastroju. Jakie sygnały świadczą o tym, że najwyższy czas na zmianę?

Zobacz też: Jak poprawić koncentrację podczas pracy zdalnej? 5 praktycznych porad.

5 sygnałów, które wskazują, że już czas na zmianę pracy

Każdy poranek w tygodniu przepełniony stresem

Ludzie, którzy lubią swoją pracę i są z niej zadowoleni, na ogół nie cierpią szczególnie pod koniec weekendu. Tak samo nie odczuwają silnego stresu codziennie rano przed wyjściem do pracy. Wprawdzie każdemu z nas zdarza się słabszy dzień, gdy jesteśmy zmęczeni i zwyczajnie nam się nie chce, lub gdy czeka nas wyjątkowo ważny projekt, bądź spotkanie. Natomiast jeśli negatywne emocje na myśl zbliżającej się wizyty w biurze towarzyszą nam codziennie, to wyraźny sygnał, że powinniśmy rozważyć zmianę firmy.

Każdy dzień wygląda tak samo

Dopada nas rutyna — zakres obowiązków wygląda dokładnie tak samo, nic już nie jest w stanie nas zaskoczyć. Czas w pracy dłuży się niemiłosiernie, a my sami jesteśmy w stanie przewidzieć, co zdarzy się dziś, jutro i pojutrze. Z takiej rutyny nie wyniknie nic dobrego.

Brak perspektyw na rozwój

Od dawna nie nauczyliśmy się niczego nowego, a firma nie zapatruje się pozytywnie na opłacenie pracownikom szkoleń. O awansie lub modyfikacji zakresu obowiązków można jedynie pomarzyć? Czas uciekać w inne miejsce.

Nikt nas nie docenia

Na co dzień nie usłyszymy słowa pochwały, nawet za fantastycznie wykonany projekt.
Szef nie chce nawet słyszeć o podwyżkach pensji, a premie uznaniowe rozmijają się z polityką firmy? Brak uznania, czy to w formie słownej, czy finansowej jest zdecydowanie jednym z częstszych powodów zmiany pracy.

Zazdrość

Widzimy kolegę z biurka obok, który składa wypowiedzenie z uśmiechem na twarzy. Z zapałem słuchamy opowieści koleżanki o niedawno odbytym szkoleniu, podziwiamy kolegę, który zdecydował się na założenie działalności. A jednocześnie gdzieś w środku czujemy ogromną zazdrość. Przecież nie ma czego zazdrościć — my też możemy pokierować naszym rozwojem zawodowym w taki sposób, by osiągnąć zamierzone cele.

Powyższe punkty to oczywiście jedynie ułamek powodów, które mogą być decydującym impulsem przy zmianie pracy. Jeśli część z nich dotyczy Ciebie i pomimo wielokrotnych prób rozwiązania niekorzystnych sytuacji, problemy nadal się pojawiają, najlepiej już dziś zacznij przeglądać ogłoszenia o pracę.

ip

fot. pexels.com/pl-pl/@andrew/

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama