zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak zrezygnować z pracy? Wzór wypowiedzenia i przydatne wskazówki

piątek, 04-02-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Obecnie rzadko się zdarza, żebyśmy chcieli pracować w jednej firmie do emerytury. Rozwój wielu branż otwiera nowe możliwości, dlatego po 2-3 latach warto zmienić pracę. Z której strony należy tego podejść? Sprawdź, dzięki czemu możesz wypaść profesjonalnie, rezygnując z pracy i zobacz przykładowe wzory wypowiedzeń.

Zobacz też: Jak napisać dobre CV? >>

Jak napisać wypowiedzenie? Wzór dokumentów wypowiedzenia

Profesjonalna zmiana pracy

Filmowe wyjście z kartonem w rękach i (nie)przypadkowe trzaśnięcie drzwiami na koniec współpracy jest bardzo efektowne i robi wrażenie, lecz niestety pozostawia po sobie niesmak. Decydując się na zmianę miejsca zatrudnienia powinniśmy mieć na uwadze pozostawienie po sobie dobrego wrażenia do końca, zarówno u przełożonych, jak i wśród współpracowników, podwładnych czy klientów. Warto zatem nastawić się, że jeszcze ich spotkamy i nie opłaca nam się palić mostów. Pamiętajmy, że referencje od bylego pracodawcy czy późniejsze nawiązanie współpracy między przedsiębiorstwami mogą być zależne od naszego wcześniejszego zachowania.

Jak odejść z pracy? Procedura krok po kroku

Kiedy podejmiemy decyzję o zmianie miejsca zatrudnienia, pierwszą osobą, która powinna się o tym dowiedzieć bezpośrednio od nas, jest nasz przełożony. Najlepiej umówić się na spotkanie w cztery oczy, podczas którego porzekarzemy szefostwu tę informację. Przygotujmy odpowiedzi na pytania o powód zmiany zatrudnienia. Jeśli naszą główną motywacją jest awans lub podwyżka, to uważajmy na ewentualną kontrpropozycję. Może się okazać, że zaskoczy nas i podejmiemy pochopną decyzję.

Następnym krokiem jest przesłanie oficjalnego wypowiedzenia w formie pisemnej. Można to zrobić mailowo, pocztą tradycyjną lub przynieść je do działu HR. Wzór wypowiedzenia znajduje się poniżej. Gdy to zrobimy, warto wówczas zająć się dopięciem wszystkich swoich spraw w biurze. Jeśli niie możemy dokończyć pewnych projektów, bardzo dobrze będzie o nas świadczyło pozostawienie wskazówek dla następcy oraz przekazanie namiarów do niego klietom. Gdy nie mamy do nich dostępu, to wystarczy poinformować ich o zmianie, aby nie uznali, że nagle przestaliśmy się nimi zajmować. Dalszym krokiem jest wysłanie pożegnalnego maila do współpracowników w ostatnim dniu pracy. Zachowajmy wysoki poziom do samego końca.

Wzór wypowiedzenia z pracy

Jak napisać wypowiedzenie? Wzór dokumentów wypowiedzenia

Zobacz też: Jak zrezygnować ze studiów? Wzór podania i skreślenie z listy studentów. >>

KK

fot. Tiger Lily z Pexels

źródło: praca.money.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama