zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Karta MultiSport - co musisz o niej wiedzieć?

czwartek, 17-11-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Comiesięczna pensja nie jest jedyną gratyfikacją, którą może otrzymać pracownik od swojego pracodawcy. Dziś wielu przedsiębiorców decyduje się na oferowaniu zatrudnionym licznych benefitów, a jednym z nich jest karta MultiSport. Czym jest i co trzeba o niej wiedzieć?

Zobacz też: Podwyżka inflacyjna - czym jest i jak ją uzyskać?

Karta MultiSport - co musisz o niej wiedzieć?Co to jest karta MultiSport?

Pracownik, posiadający tę kartę jest uprawniony do korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych na koszt pracodawcy. Nie we wszystkich miejscach w Polsce jest ona honorowana, ale z pewnością jest ich na tyle dużo, że każda osoba znajdzie coś dla siebie. Dzięki karcie MultiSport możemy także zaplanować cykl treningów. Karta nie posiada ograniczeń w kwestii częstotliwości ćwiczeń, wyboru zajęć indywidualnych czy grupowych lub do jednej dyscypliny. Wszystko zależy jednak od rodzaju karty, jaką wybiera pracodawca dla swoich pracowników. Niektóre z nich mają narzucone pewne ograniczenia.

Kto może korzystać z benefitu i jak go otrzymać?

Aby uzyskać kartę MultiSport, należy zgłosić taką chęć swojemu pracodawcy. Przed tym trzeba jednak upewnić się, że zaoferował on zatrudnionym taki benefit. Pracownik otrzymuje wówczas kartę, którą musi podpisać, ponieważ jest imienna. W związku z tym, korzystając z niej, należy potwierdzić swoją tożsamość odpowiednim dokumentem. Warto zaznaczyć, że koszty korzystania z takiej karty ponosi po części pracodawca, ale w części również pracownik. W niektórych firmach istnieje możliwość wyrobienia karty MultiSport dla np. żony, męża lub dziecka.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Dzięki karcie MultiSport pracownik może spędzać czas po pracy na ulubionych fizycznych aktywnościach bez dużego wkładu finansowego. Nie tylko zatrudniony ma z tego korzyść, a również pracodawca. Dobra kondycja psychofizyczna pracowników przekłada się na ich efektywność w pracy. MultiSport jest jednym z pozapłacowych czynników motywacyjnych, dzięki czemu wzrasta zadowolenie z pracy.

Co w razie zgubienia karty MultiSport? Należy zgłosić to do pracodawcy lub działu HR w firmie. Wyrobienie nowej karty trwa zwykle od 3 do 5 dni roboczych.

KD

fot. pexels.com/pl-pl/@olly/

Źródło: inewi.pl/

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama