zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak zyskać pewność siebie w pierwszej pracy?

wtorek, 25-10-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Pierwsza praca to spore wyzwanie i wielki stres. Warto pamiętać, że każdy kiedyś zaczynał, nawet nasz przełożony. Oto kilka wskazówek jak przetrwać początki w pierwszej pracy.

Zobacz też: Praca tymczasowa - rozwiązanie awaryjne czy alternatywna ścieżka kariery?

Jak zyskać pewność siebie w pierwszej pracy?Korzystaj ze swoich atutów

Na samym początku skup się na tym, w czym jesteś dobry. Kto wie, może posiadasz jakąś umiejętność, której brakowało w dotychczasowym zespole i która przyda się w wykonywaniu nowych obowiązków. Nie chwal się, ale pokaż, co potrafisz.

Nie bój się zadawania pytań

Nikt nie oczekuje od ciebie, że będziesz z góry wszystko wiedział. Zadając mądre pytania wywrzesz na innych wrażenie, że jesteś osobą zainteresowaną i zaangażowaną.

Przyjmij krytykę

Ludziom, którzy są pewni siebie łatwiej przyjąć krytykę i konstruktywnie ją wykorzystać. Krytyka nie jest atakiem, a jedynie zasugerowaniem pewnej zmiany, która może być korzystna także dla skrytykowanego. Nie rozdrabniaj krytycznej wypowiedzi i nie bierz sobie wszystkiego zbytnio do serca. Jeśli nie będziesz wiedział, co zrobiłeś źle, nie będziesz mógł się poprawić i rozwijać.

Powiedz TAK!

Nie bój się podejmowania nowych wyzwań. Im bardziej wierzysz w siebie, tym lepiej odnajdziesz się w nowej pracy. Jeśli na samym początku nie spróbujesz większości obowiązków, potem będzie ci jeszcze trudniej.

Spokojnie

Nikt na początku kariery nie był doskonały. Porównując się wciąż z innymi, robisz wielki błąd. Jak każdy jesteś wyjątkową osobą, która ma zarówno wady jak i zalety. Ze spokojem dąż do bycia lepszym niż jesteś, a nie do bycia doskonałym.

ip

fot. pexels.com/pl-pl/@rodnae-prod/

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama