zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Realizacja czeku w Polsce

niedziela, 22-11-2009 (00:00:00) | komentarze (0)


Z prognoz rządu polskiego wynika, że w ciągu najbliższych trzech-czterech lat do Polski powróci 50-60% tych, którzy wyjechali z kraju po 1 marca 2004 roku.

Osoby wracające do Polski powinny dopełnić obowiązku rozliczenia podatkowego z odpowiednim dla danego kraju urzędem skarbowym.

Ubiegaj się o swoje pieniądze

Osoby powracające do kraju powinny uregulować swoje zobowiązania z zagranicznym fiskusem. Niemal każdemu Polakowi, który pracował za granicą należy się zwrot podatku.

Jeżeli osoba pracowała legalnie za granicą, pracodawca potrącał z jej wynagrodzenia zaliczki na podatek. W 98% zaliczki te są pobierane w zawyżonej kwocie, wielu rodakom pracującym za granicą przysługuje zwrot nadpłaconego podatku, który średnio wynosi 2 500 zł. To, jakiej wysokości zwrot podatku można uzyskać, zależy od rozliczenia rocznego.

Czek ze zwrotem podatku

Ci z nas, którzy decydują się na samodzielne rozliczenie otrzymują odpowiednie dokumenty od swoich pracodawców (tzw. rozliczenia okresowe lub karty podatkowe) i przekazują je właściwym zagranicznym urzędom skarbowym, w celu uzyskania zwrotu.

Zwrot podatku można otrzymać na dwa sposoby – poprzez przelew na zagraniczne konto walutowe lub otrzymanie zagranicznego czeku ze zwrotem podatku.

Jeżeli pracujemy za granicą sezonowo, bądź po prostu nie posiadamy i nie chcemy zakładać za granicą konta walutowego, na adres w Polsce otrzymujemy czek skarbowy (ze zwrotem podatku).

Ważna informacja: Zagraniczny czek skarbowy ze zwrotem podatku można zrealizować w Polsce. Rozwiązanie takie proponują banki, jednak usługa ta trwa dość długo i jest droga. Wśród kilku firm, świadczących konkurencyjne w stosunku do banków możliwości realizacji czeku, znajduje się projekt Euro-Czek.pl w ramach którego możemy zamienić czek skarbowy na gotówkę w ciągu 5 dni roboczych za jedyne 30zł, bez względu na wielkość kwoty na czeku.

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama