zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Wirtualne Targi Pracy Monsterpolska.pl zakończone

poniedziałek, 02-12-2013 (00:00:00) | komentarze (0)


Zakończyła się jesienna edycja Wirtualnych Targów Pracy Monsterpolska.pl. W 5 dni targi odwiedziło prawie 80 tysięcy kandydatów poszukujących pracy oraz nowych wyzwań zawodowych. Targi były również doskonałą okazją do komunikacji pracodawców i kandydatów. Łącznie we wszystkich edycjach wydarzenia wzięło udział niemal 780 tysięcy kandydatów.

Stronę targów odwiedziło prawie 80 tysięcy unikalnych użytkowników, z czego ponad 4 tysiące osób zarejestrowało się. Swoje CV zostawiło 3 tysiące użytkowników. Najczęściej platformę www.dnipracy.pl odwiedzały osoby z wyższym wykształceniem, bardzo dobrze lub biegle znające jeden język obcy (najczęściej był to język angielski) i posiadające co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe. Najwięcej użytkowników pochodziło z województwa mazowieckiego, śląskiego oraz dolnośląskiego.

Wirtualne Targi Pracy Monsterpolska.pl oferowały e-aktywności mające na celu umożliwić pracodawcom i kandydatom wymianę informacji oraz wzajemnych oczekiwań. Wśród nich znalazły się m.in. webinary, czaty z przedstawicielami działów HR. Na e-stoiskach wystawców można było zapoznać się z informacjami o firmie oraz ofertami pracy, a także przeczytać opnie pracowników, czy pobrać poradniki dotyczące procesów rekrutacyjnych. Wśród tegorocznych nowości znalazło się chociażby e-stoisko portalu Inwestycjawkadry.pl, gdzie odwiedzający mogli dowiedzieć się więcej o różnych formach samokształcenia zawodowego. Od pierwszej edycji targów towarzyszy nam EURES, a jego doradcy radzą jak bezpiecznie wyjechać do pracy w Europie.  

- Liczba osób uczestniczących w targach świadczy o popularności tej formy poszukiwania pracy. Jest to nie tylko wygodna, ale i efektywna forma łączenia pracodawców z kandydatami. Kandydaci mogą porozmawiać z przedstawicielami działów HR, lepiej poznać kulturę organizacyjną firmy, jej profil, wymagania i oczywiście wysłać aplikacje na wybrane oferty, a firmy zyskać wiedzę o oczekiwaniach osób poszukujących pracy i nowych pracowników  – mówi Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama