zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak znaleźć pracę w branży Life Science?

czwartek, 13-01-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Z roku na rok branża Life Science cieszy się rosnącą popularnością. Coraz więcej zakładów pracy oraz uczelni stara się rozwijać tę dziedzinę nauki. Czym tak dokładnie jest Life Science?

Plakat Spotkaj Swojego Pracodawcę Targi Pracy

Czym zajmuje się branża Life Science?

Life Science jest obszerną dziedziną nauki, zajmującą się badaniami nad organizmami żywymi oraz ich wykorzystaniem. To właśnie dzięki temu sektorowi możemy cieszyć się coraz bardziej zaawansowanymi lekami. Life Science pozwala na rozwinięcie wielu technologii, m.in. związanych z leczeniem przy użyciu komórek macierzystych. Dzięki wykorzystaniu mikroorganizmów możliwe jest prowadzenie produkcji w bioreaktorach. Specjaliści z tej dziedziny nauki są bardzo pożądani na rynku pracy. Naukowcy pracujący w laboratoriach, bioinformatycy, czy inżynierowie odpowiedzialni za wdrożenie procesów na skalę przemysłową – każdy znajdzie dla siebie miejsce.

Praca w branży - Spotkaj Swojego Pracodawcę

Uczelnie techniczne kojarzone są głównie z kierunkami informatycznymi bądź mechanicznymi. Niestety wydziały związane z zagadnieniami Life Science są często marginalizowane na targach pracy czy wydarzeniach około-uczelnianych. W odpowiedzi na ten problem na Politechnice Warszawskiej powstały targi pracy – Spotkaj Swojego Pracodawcę. Grupa studentów chemii, biotechnologii oraz inżynierii chemicznej postanowiła połączyć swoje siły i zorganizować wydarzenie skupiające się na firmach powiązanych z branżą Life Science.

O targach

Pierwsza edycja, zorganizowana w 2020r., odbyła się w formie stacjonarnej. Dzięki dużemu zainteresowaniu zadecydowano o kontynuowaniu organizowania targów Spotkaj Swojego Pracodawcę. Druga edycja, ze względu na panującą pandemię COVID-19, odbyła się w formie zdalnej. Mimo to cieszyliśmy się jeszcze większym zainteresowaniem niż w roku poprzednim. Rosnące zainteresowanie napędza nas do działania. Staramy się rozwijać wydarzenie najlepiej jak umiemy. Stworzyliśmy m.in. stronę internetową, gdzie pojawiają się wszystkie informacje związane z wydarzeniem.

Spotkaj Swojego Pracodawcę 2022

Kolejna edycja targów SSP planowana jest w formie hybrydowej już w dniach 30 marca - 2 kwietnia 2022r. Stacjonarnie zaplanowane są różnego rodzaju warsztaty, a spotkania i prelekcje odbywać się będą w formie zdalnej. Wydarzenie zdobywa coraz większą popularność zarówno ze strony studentów, jak i absolwentów szukających stażu lub pracy. W trzeciej edycji planowane jest nawiązanie współpracy nie tylko z polskimi firmami, ale także zagranicznymi.

Plan 3 edycji targów pracy w Politechnice Warszawskiej

Uczestnicy wydarzenia będą mieć możliwość poznania potencjalnych pracodawców, a także wzięcia udziału w wielu ciekawych wydarzeniach towarzyszących. Pasjonujące prelekcje prowadzone przez przedstawicieli firm, które pozwolą poznać specyfikę pracy oraz wartości, którymi kieruje się przedsiębiorstwo czy sesje Q&A pozwalające na zdobycie odpowiedzi na nurtujące pytania o sposób rekrutacji czy przebieg praktyk to tylko niektóre z zaoferowanych uczestnikom wydarzeń.

Podczas targów odbędą się wykłady prowadzone przez profesorów uczelni i popularyzatorów nauki oraz panele dyskusyjne mające na celu wskazanie potencjalnych ścieżek kariery i sposobów na wejście na rynek pracy. Zdajemy sobie sprawę, że teoria to podstawa praktyki, dlatego poprowadzone zostaną także liczne warsztaty, organizowane m.in. przez firmy L’Oreal, czy PKN Orlen. Mamy nadzieję, że nasze targi pracy pomogą studentom w odnalezieniu swojej ścieżki kariery.

Najważniejsze informacje dla uczestników

W celu zapoznania się z pełnym harmonogramem organizatorzy zapraszają do odwiedzenia strony internetowej – www.spotkajswojegopracodawce.pl lub fanpage’a targów na platformie Facebook. Są także obecni na LinkedIn oraz Instagramie. Udział w targach jest darmowy i dostępny dla studentów uczelni z całej Polski.

Nie wiesz jak rozpocząć poszukiwanie praktyk? Posiadasz wiedzę teoretyczną, ale cały czas zastanawiasz jak będziesz mógł ją wykorzystać w praktyce? Chciałbyś wyjechać na staż zagraniczny albo ruszyć z własnym start’upem? Te targi są właśnie dla Ciebie! Organizatorzy zapraszają na przełomie marca i kwietnia!

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama