zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Abolicja podatkowa

środa, 11-06-2008 (00:00:00) | komentarze (0)


Abolicja podatkowa!


Polacy pracujący za granicą, którzy mimo takiego obowiązku nie rozliczyli się w Polsce, zostaną wkrótce objęci abolicją podatkową. Abolicja podatkowa obejmie przychody uzyskane za granicą w latach 2002-2007 (wcześniejsze uległy przedawnieniu).

Co to oznacza dla Polaków pracujących za granicą ?
Polakom pracujący za granicą, którzy nie zapłacili podatku, zostanie on umorzony. Tym, którzy zapłacili podatek, zostanie on zwrócony. Ponadto, Polacy pracujący za granicą będą mogli ubiegać się o zwrot podatku za granicą bez obawy przed dopłacaniem polskiemu fiskusowi.

Co zyskujesz, odzyskując podatek po wprowadzeniu abolicji?

Dotychczas występowanie o zwrot podatku z niektórych krajów mogło nie być opłacalne z powodu powstałych w ten sposób zobowiązań w Polsce. Ponadto wiele osób, które zatajały dochód z zagranicy nie występowało o zwrot podatku w obawie, że spowoduje to przesłanie informacji z zagranicznego do polskiego urzędu podatkowego i w konsekwencji - problemy podatkowe. Dzięki abolicji zwrot podatku z zagranicy oznacza czysty zysk bez żadnego ryzyka.


Na czym polegać będzie abolicja ?

Abolicja będzie miała dwie formy :

  • Ci, którzy ukryli swoje zagraniczne zarobki, będą mogli starać się o umorzenie zaległości podatkowej. Co więcej, umorzone zostaną im także odsetki od powstałego długu.

    Natomiast podatnicy, którzy rozliczyli zagraniczne zarobki w Polsce i dopłacili podatek w kraju, będą mogli wnioskować o zwrot części podatku.Co oznacza abolicja dla osób, które uzyskały dochody po 1 stycznia 2008r.?

Z abolicji podatkowej nie będą korzystać podatnicy, którzy zarabiają za granicą od 1 stycznia 2008 r. Dla nich Ministerstwo Finansów przygotowało specjalną ulgę, która zostanie wprowadzona do ustawy o PIT i ustawy o ryczałcie ewidencjonowanym. Zgodnie z nią podatnicy, którzy zarabiają za granicą, będą mogli odliczać od podatku kwotę stanowiącą różnicę między podatkiem obliczonym zgodnie z metodę proporcjonalnego odliczenia a kwotą podatku odliczonego od uzyskanych dochodów przy zastosowaniu metody wyłączenia z progresją.

 

Co powinienem zrobić, jeśli pracowałem za granicą?

Zgłosić się do nas , aby odzyskać podatek z zagranicy. My odzyskamy dla Ciebie maksymalną możliwą kwotę podatku i to za tyle lat wstecz, ile będzie to możliwe w przypadku danego kraju.

Pamiętaj, że aby skorzystać z abolicji, konieczne będzie złożenie odpowiedniej deklaracji w Twoim urzędzie skarbowym w Polsce. Jeśli zapłaciłeś podatek w Polsce - powinieneś również wystąpić o zwrot nadpłaty w kraju!


Aby dowiedzieć się więcej w jaki sposób uzyskać zwrot podatku, kliknij tutaj i wypełnij formularz , a nasz konsultant udzieli Ci bezpłatnej porady.

Pamiętaj, to nic nie kosztuje i do niczego Cię nie zobowiązuje.

Opracowanie na podstawie :

„Abolicja: zwrot lub umorzenie podatku", Gazeta Prawna,
Ewa Matyszewska, 2008-04-08

„Unikanie podwójnego opodatkowania", Gazeta Podatnika,
Mariusz Makowski, 2007-09-06

 

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama