zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Kierunek zagranica - praca i wypoczynek!

wtorek, 24-06-2014 (00:00:00) | komentarze (0)


Skończyłeś właśnie sesję lub jesteś tuż po obronie? Nie masz pomysłu na wakacje? A może marzysz o wyjeździe na dłuższy czas? Chcesz przy tym połączyć przyjemne z pożytecznym – wyjechać za granicę, zwiedzać, zdobywać doświadczenie, a przy okazji zarabiać nawet do 4 tysięcy złotych miesięcznie? Mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Tak zwany Zachód kusi studentów i absolwentów perspektywą wyjazdów zagranicznych – zarówno tych „sezonowych” (wakacyjnych), mających na celu podreperowanie studenckiego, nierzadko nadszarpniętego, budżetu, jak i całorocznych, wpisujących się w ideologię gap year. Choć przeciętny polski student wyjazdy zagraniczne częściej wiąże z celami zarobkowymi (tylko 2% studentów decyduje się na edukacyjny wyjazd zagraniczny, stypendium lub praktykę), to nikt nie powiedział, że pożytecznego nie można połączyć z… przyjemnym.


Płatna praktyka? W Polsce to ciągle rarytas…


Za to w zachodnich krajach – standard. Możliwości jest wiele, na czele z możliwością uczestnictwa w popularnym programie praktyk Erasmus. Również uczestnicy programu Leonardo da Vinci mogą zdobywać doświadczenie za granicą. Rynek usług edukacyjnych oferuje jednak wiele alternatyw względem tych mainstreamowych propozycji. Alternatywy te mają jednak specyficzną cechę, która dla jednych jest wadą, dla innych zaś – olbrzymią zaletą. Na czym ona polega? Na „ubranżowieniu”.

Kierunek Wielka Brytania?

Jak twierdzi Agata Rydzowska, konsultant ds. programów edukacyjnych w firmie Career Investment, to właśnie ubranżowienie otwiera drzwi do bezpiecznego wyjazdu,  który łączy cele edukacyjne i zarobkowe. Nasza firma oferuje studentom między innymi płatne praktyki zagraniczne, przede wszystkim w branży turystycznej i hotelarskiej. Wielu uczestników ceni sobie fakt, że zdobywają praktyczne doświadczenie, a równocześnie są opłacani.

Pytana o kwoty, jakimi wynagradzani są uczestnicy takich programów, odpowiada: Każdy z programów ma inną specyfikę, dla przykładu praktyka w Wielkiej Brytanii opłacana jest na warunkach brytyjskich, co przekłada się na zyski łatwe do skalkulowania. Aby wyjechać na płatną praktykę, wystarczy znać język angielski i być dyspozycyjnym przez minimum 3 miesiące (nie tylko latem!). To prosty sposób na niestereotypowy pobyt w Anglii.

World is your oyster

 

Na głodnych dalekich wojaży czekają z kolei egzotyczne destynacje – Tajlandia, Malediwy czy na przykład, nieco bliższa geograficznie, Turcja. Dalekie wyjazdy, ze względu na koszty związane z podróżą, nie są może najlepszym sposobem na szybki zarobek, ale z całą pewnością są szansą na niezapomnianą przygodę. Poza tym zagraniczna praktyka w turystycznym (k)raju doskonale wygląda w CV.

 


Nie tylko dla studentów turystyki

Jeśli znasz angielski i chcesz zobaczyć, jak funkcjonują najwyższej klasy ośrodki turystyczne za granicą, wystarczy, że odpowiednio wcześnie podejmiesz działanie. Kandydaci często niepokoją się, że brak doświadczenia w branży turystycznej lub brak wykształcenia w tym kierunku uniemożliwi im wyjazd. Nic bardziej mylnego – zapewnia przedstawiciel firmy Career Investment – większość ośrodków prowadzi odpowiednie szkolenia. To w końcu praktyka! Uwaga! Taka praktyka trwa co najmniej pół roku, więc warunkiem koniecznym jest tutaj kilkumiesięczna dyspozycyjność.

Co po studiach? Gap year

Trzymiesięczna praktyka czy dłuższy wyjazd? Coraz więcej osób jest zainteresowanych dłuższymi wyjazdami. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie przygotowaliśmy programy wyjazdowe dla nauczycieli języka angielskiego, a także program Au Pair w USA i Au Pair w Chinach. Spokojnie, nie trzeba znać chińskiego! – zapewnia przedstawicielka Career Investment. Taka roczna przerwa może okazać się doskonałą okazją na zaplanowanie dalszej drogi zawodowej.


Masz pytania odnośnie do wyjazdów?
Napisz na adres: a.rydzowska@pracujzagranica.eu lub zadzwoń 12 633 92 70.

CAREER INVESTMENT
ul. Jurajska 2 | 31-262 Kraków
tel.: +48 12 633 92 70 | fax: +48 12 633 92 48
krakow@pracujzagranica.eu | www.pracujzagranica.eu

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama