zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Szukasz odpowiedzi na pytanie prawne? Sprawdź tu!

wtorek, 12-10-2010 (00:00:00) | komentarze (0)


Serwis student.lex.pl uruchomił nowy moduł „Pytania i Odpowiedzi”. Ma on stanowić prawne wsparcie dla studentów, którzy podczas studiów chcą być aktywni zawodowo, uzyskać staż czy starać się o stypendia.

W module „Pytania i Odpowiedzi” każdy student znajdzie informacje dotyczące m.in. praw studenta wynikających z zatrudnienia na umowę o dzieło czy zlecenie, możliwości otrzymania dofinansowania studiów przez pracodawcę, ale także tematy z zakresu najmu lokalu, stypendiów czy rozliczeń finansowych z uczelnią.

– Zagadnienia dodawane są na bieżąco, warto więc śledzić aktualne publikacje na portalu. Zapraszam także do dyskusji na forum na poruszane w nich tematy. – mówi Marta Osowska, redaktor Student.lex.pl. – Dzięki temu można skorzystać z doświadczeń innych Studentów i podzielić się swoimi. – dodaje.

Treść „Pytań i Odpowiedzi” przygotowują eksperci w swoich dziedzinach, redaktorzy płatnych programów wertykalnych Wolters Kluwer Polska, takich jak serwisy: HR, Prawo i zdrowie, Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Prawo Budowlane, Prawo Oświatowe, Vademecum Głównego Księgowego. W przyszłości planowane jest także umożliwienie studentom zadawania pytań specjalistom już bezpośrednio.

Dostęp do nowego modułu na Student.lex.pl jest całkowicie bezpłatny, wystarczy wejść na stronę główną portalu i poszukać wśród aktualności.

Przykładowe pytania:

- Czy student pobierający rentę podlega ubezpieczeniom społecznym oraz ubezpieczeniu zdrowotnemu?

- Czy stypendia sportowe dla uczniów i studentów podlegają opodatkowaniu?

- Czy student studiów dziennych może otrzymać dofinansowanie na założenie własnej działalności?

- Jakie są aktualne przepisy regulujące praktyki zawodowe studenckie i uczniowskie?

- W jaki sposób należy zawrzeć umowę o dzieło ze studentem?

Więcej na www.student.lex.pl

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama