zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Zdobądź płatny staż. To proste jak drut!

poniedziałek, 17-03-2014 (00:00:00) | komentarze (0)


Wydaje Ci się, że zdobycie stażu w wymarzonej firmie wiąże się z wielkim wyczynem? Nic bardziej mylnego. Wystarczy odrobina chęci i chwila, by rozwiązać zadanie problemowe. To najprostsza droga, by rozpocząć płatne stażowanie! - przekonują laureaci poprzedniej edycji projektu stażowego Kariery na Start.

Agnieszka Tkocz, absolwentka Bioinformatyki, w zeszłej edycji odbyła staż w firmie JCommerce, specjalizującej się w projektowaniu, doradztwie oraz wdrażaniu rozwiązań informatycznych z obszaru Information Management.  Staż nie był jedynie doświadczeniem  zawodowym – oprócz poznanych narzędzi Business Intelligence laureatka miała okazję poznać ciekawych ludzi, którzy pokazali jej, że praca może być przede wszystkim pasją, a nie przykrym obowiązkiem. Wygrana w konkursie Kariera na Start utwierdziła ją w przekonaniu, że warto wykorzystywać swoją szansę, biorąc udział w programach stażowych.

Kolejna uczestniczka projektu, Ewa Puszer - zdobywczyni stażu w firmie TRW Braking Systems, podkreśla, że: Staż jest idealnym początkiem kariery zawodowej, daje możliwość pracy w grupie osób doświadczonych, a także pozwala, aby wiedzę teoretyczną (którą zdobywamy podczas studiów) zastosować w praktyce.

Z kolei Marek Bogacz, kierownik projektu Kariera na Start, zwraca uwagę na to, że staż jest przede wszystkim możliwością zdobycia praktycznych umiejętności, których wymagają od nas pracodawcy, a których nie dostarcza nam edukacja uniwersytecka. Na stażu masz okazję przekonać się, czy faktycznie chcesz związać swoją przyszłość z daną branżą, zawodem, stanowiskiem, a także z konkretną firmą. Co najważniejsze – otwierają się przed Tobą drogi do dalszej kariery. Najlepszym tego dowodem są finaliści, którzy po odbytym stażu dostali propozycję pracy, jak Agnieszka w JCommerce, czy Paulina, która dołączyła do zespołu Kariery na Start po odbyciu stażu w Agencji Reklamowej Radia Katowice. I wielu, wielu innych. Podsumowując, zdobędziesz nieprzecenione doświadczenie, poznasz ciekawych ludzi, z którymi będziesz odkrywać tajniki branży i zawodu. I jeszcze jedna ważna rzecz - tytuł laureata konkursu wyróżni Cię na tle innych osób ubiegających się o pracę i sprawi, że będziesz postrzegany, jako osoba ambitna i z inicjatywą, która bierze sprawy w swoje ręce i którą warto mieć w gronie swoich pracowników!

Jeśli powyższe wartości są Ci bliskie, to czekamy właśnie na Ciebie! Wystarczy zarejestrować się na stronie karieranastart.pl, wybrać zadanie problemowe z branży, która Cię interesuje i wysłać nam rozwiązanie jak najszybciej za pośrednictwem strony: karieranastart.pl. Prawda, że proste?

Paulina Wach

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama