zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

5 rzeczy, z których student może skorzystać, by rozwinąć swoją karierę

czwartek, 14-01-2021 (00:00:00) | komentarze (0)


Na pewno zetknęliście się anegdotą, że pracodawca szuka świeżego absolwenta po studiach z 10-letnim doświadczeniem. Śmiejemy się z tego żartu, ale jednocześnie czujemy lekkie zaniepokojenie, przeglądając oferty pracy. W końcu gdyby pracodawca miał wybrać między osobą bez doświadczenia a taką z doświadczeniem, wybór wydaje się oczywisty.

Biuro Karier Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie - baner plakat

Jednak każdy kiedyś zaczynał i to nie od stanowiska prezesa w prestiżowej firmie, a od różnego typu inicjatyw. Współcześnie jest coraz więcej możliwości, gdzie już podczas studiowania można podnieść swoje kwalifikacje. Poniżej przedstawiamy naszą listę 5 rzeczy, które pomogą początkującym rozwinąć karierę.

Staże i praktyki

Tak, to prawda. Wiele firm szuka stażystów i praktykantów wśród studentów. Dla Was to doskonała okazja na zdobycie doświadczenia, a firmy przy okazji wyławiają zaangażowanych kandydatów i często proponują po odbyciu stażu dalszą współpracę. Ułatwieniem dla studentów bywają elastyczne godziny pracy oraz cały program mentoringowy, wdrażający nowicjuszy w działanie przedsiębiorstwa.

Wolontariat

Podobną inicjatywą są wolontariaty. Instytucji, które działają charytatywnie, nie stać na opłacanie pracowników, dlatego też największym benefitem dla wolontariuszy jest zdobywanie doświadczenia. Wolontariaty są bardzo zróżnicowane – potrzeba nie tylko psychologów czy opiekunów, ale też organizatorów różnych imprez i inicjatyw. Każdy jest przyjmowany z otwartymi ramionami, a indywidualne umiejętności z pewnością zostaną dobrze rozdysponowane.

Konkursy

Tak samo sprawa ma się z konkursami. Kiedyś były jedynie recytatorskie, ale teraz każdy ze swojej branży znajdzie coś dla siebie. Sporo jest konkursów literackich i fotograficznych czy ilustratorskich, jednak to nie wszystko. Często dana firma organizuje konkurs z nagrodą pieniężna (i ofertą stażu). Znajdą się zatem też wyzwania dla osób z analitycznym umysłem, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.

Chcesz być na bieżąco z konkursami dla studentów? Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/akbiurokarierup

Program Erasmus

Na studiach możesz również wyjechać za granicę – ucząc się i pracując w wybranym przez Ciebie państwie. Całość jest finansowana, a Ty nie tylko zdobywasz bezcenne doświadczenie, ale i zawierasz nowe znajomości, poznając inną kuchnię, kulturę czy język.

Warsztaty i szkolenia

A kiedy zamiast na zdobywaniu doświadczenia wolisz się skupić na rozwijaniu swoich kompetencji – też masz takie możliwości. Sprawdź na swojej uczelni, co oferuje Ci Twoje biuro karier! Z pewnością czekają na Ciebie warsztaty i szkolenia dostosowane do Twoich potrzeb. Sporo z nich zazwyczaj dużo kosztuje, a Ty, podczas studiowania, masz do nich dostęp za darmo.

Studiowanie daje Ci wiele możliwości. Sporo projektów uczelnianych jest skierowanych stricte do studenta. Dodatkowo mnóstwo programów firmowych angażuje studentów i absolwentów, wdrażając ich w atrakcyjne staże. Sprawdź, co dla Ciebie byłoby najlepsze i działaj. Nie tylko wywrzesz pozytywne wrażenie na przyszłych rekruterach, ale zdobędziesz wspaniałe doświadczenie, które przybliży Cię do Twojego celu.

Autor: Patrycja Pancerz, Biuro Karier Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie

ip

fot. materiały prasowe Biura Karier Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama