zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Ile możesz zarobić ucząc innych?

wtorek, 21-09-2021 (00:00:00) | komentarze (0)


Czas studiów to okres intensywnej pracy, która ma zaowocować później w karierze zawodowej. To także dobry czas na to, żeby zacząć zarabiać na siebie i inwestować w swój rozwój. Duże możliwości studentom daje udzielanie korepetycji. I może to być dobre rozwiązanie finansowo. Ile można zarobić ucząc innych? Sprawdźmy.

Czy udzielanie korepetycji się opłaca?

Dla studenta każdy grosz się liczy. Wielu żaków uczy się poza miejscem zamieszkania, więc muszą opłacać stancje lub akademik, jedzenie, ale mieć także środki finansowe na materiały dydaktyczne i rozrywkę. Rozkład zajęć na wielu uczelniach pozwala na to, aby podjąć pracę, w której ceni się elastyczne godziny pracy. Oczywiście, w pierwszej chwili do głowy przychodzą restauracje, kawiarnie czy sklepy odzieżowe. Możliwości je st jednak wiele więcej. Jedną z nich, w której student ma największą kontrolę nad swoją pracą i czasem, są korepetycje.

Korepetycje - dobry pomysł na zarabianie dla studenta

Odpowiedzmy sobie na pytanie - dlaczego korepetycje? Przede wszystkim, bo można ich udzielać z wielu dziedzin. Studiując np. budownictwo możemy mieć problem z podjęciem pracy w agencji marketingowej, która szuka studenta do pomocy. Spokojnie możemy jednak zainteresować się korepetycjami. Naszymi potencjalnymi klientami mogą być inni, młodsi studenci, ale też uczniowie techników, którzy planują dostać się na ten kierunek i chcą jak najlepiej przygotować się do egzaminów. Niezależnie, czy jesteś studentem kierunków technicznych, humanistycznych, rolniczych czy medycznych - korepetycje można udzielać z każdej z tych dziedzin.

Drugim argumentem, który premiuje korepetycje, to czas. Udzielając lekcji innym sami kontrolujemy, kiedy możemy i chcemy prowadzić zajęcia. Możemy je dostosować do planu zajęć na uczelni oraz naszych prywatnych planów. Co więcej, z roku na rok rośnie popularność zajęć online, dlatego wystarczy Ci dobre łącze internetowe, laptop i spokojne miejsce i możesz zacząć uczyć.

Finalny argument przemawiający za korepetycjami to… zarobki. Decydując się na dawanie “korków” jesteś sam sobie szefem i to od Ciebie zależy, ile zarobisz. To od tego, jaką ustalisz stawkę godzinową zależy, ile będzie wynosić Twoja “wypłata”.

Ile może zarobić student ucząc innych?

No dobrze, ale jak ustalić stawkę godzinową za lekcje? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Można sprawdzić, jak swoją pracę wyceniają inni i w zależności od swojej oferty i poziomu jakości, ustalić właściwą stawkę. Ceny korepetycji w Polsce przeanalizował serwis e-korepetycje.net. Efektem analizy jest “Raport z cen korepetycji 2021”, w którym pod uwagę wzięto 213189 ogłoszeń z serwisu. Analizie poddano ceny za 60 minut zajęć stacjonarnych i online, które mieściły się w przedziale od 10 zł do 400 zł. Przedziały cen zostały uśrednione.

Najwięcej zarobią studenci, którzy udzielają korepetycji z matematyki wyższej, informatyki oraz muzyki. Najmniej zarobić mogą korepetytorzy nauczania początkowego, historii i malarstwa i rysunku. To oczywiście tylko wskazówka, bo cena zajęć zależy od wielu aspektów: lokalizacji prowadzonych zajęć, doświadczenia i renomy korepetytora.

Porównanie srednich zarobków za korepetycje

Omówmy, ile może miesięcznie zarobić student-korepetytor na przykładzie matematyki. Najwyższa średnia stawka za godzinę zajęć z tego przedmiotu jest w Warszawie (49,98 zł), a najniższa w Lublinie (38,44 zł). Średnia stawka w Polsce z matematyki to 42,74 zł. Korepetycje z tego przedmiotu są popularne, dlatego student-korepetytor może tygodniowo prowadzić od 10 do nawet 40 godzin (pełny etat). Biorąc pod uwagę średnią stawkę dla całego kraju, student może zarobić miesięcznie od 1709,6 zł (10 godzin tygodniowo) do nawet 6838,4 zł.

Warto także zwrócić uwagę na możliwość prowadzenia lekcji online. Stawka lekcji z matematyki w formie zdalnej jest wyższa od stacjonarnej jest wyższa o 8,81 zł i wynosi 51,55 zł. Nasze zarobi przy 10 godzinach tygodniowo mogłyby wzrosnąć miesięcznie o 352 zł. Zanim zdecydujemy się jednak na prowadzenie korepetycji warto zapoznać się z raportem z cen korepetycji w 2021 roku oraz o wyzwaniach, które czekają na przyszłych studentów-korepetytorów. Pełen raport dostępny jest na stronie: https://bit.ly/raport-z-cen-korepetycji-2021

Artykuł Partnera

fot. Elnur z Adobe Stocks

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama