zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak stworzyć profil zawodowy? Co powinien zawierać?

środa, 18-01-2023 (00:00:00) | komentarze (0)


W dobie coraz nowszych kreatorów CV często pojawiają się pytania, co właściwie powinniśmy zawrzeć w takim dokumencie, co warto dodać, a czego absolutnie nie umieszczać. Każdy z nas chce zaprezentować się przed pracodawcą jak najlepiej, dlatego warto umieścić w CV swój profil zawodowy. Co to jest i jak go stworzyć?

Zobacz też: W jakich zawodach niezbędna jest odporność na stres?

Jak stworzyć profil zawodowy? Co powinien zawierać?Profil zawodowy - co to?

Inaczej nazywany jest celem zawodowym. Profil zawodowy to krótki i zwięzły tekst, który ma na celu przedstawienie naszej dotychczasowej kariery oraz tego, jak widzimy swój rozwój. Taki tekst powinien zawierać maksimum treści i znajdować się bezpośrednio pod danymi osobowymi w CV. Musi także odpowiadać na pytania: Kim jestem? Dlaczego warto mnie zatrudnić?

Jakie korzyści płyną z zamieszczenia profilu zawodowego w dokumentach aplikacyjnych? Przede wszystkim wyróżnimy się z tłumu aplikujących na to samo stanowisko. Profil zawodowy funkcjonuje dla rekrutera jak wizytówka, dlatego dzięki przeczytaniu celu zawodowego, bardziej poznaje naszą osobę i od razu wie, że warto nas zatrudnić.

Jak stworzyć profil zawodowy?

Pierwszą, nadrzędną zasadą jest dokładne sprawdzenie tekstu po jego redakcji, aby uniknąć wszelkich błędów. Trzeba pamiętać, że to, co napiszemy i w jaki sposób, świadczy w dużej mierze o nas. Cel zawodowy nie powinien być zbyt długi - nie można znudzić rekrutera. Odpowiednią długość tego tekstu określa się w ramach ok. 50-70 znaków.

O czym powinniśmy napisać? Tak naprawdę to indywidualna kwestia każdego człowieka, ponieważ w profilu zawodowym należy umieścić najważniejsze informacje: zalety, pożądane na rynku pracy umiejętności, doświadczenie zawodowe. Tekst powinien być umieszczony w formie ciągłej (bez wypunktowań itd.). Warto zaznaczyć, że ma być to swego rodzaju autoreklama.

KD

fot. pexels

Źródło: poradnikpracownika.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama