zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak wrócić do pracy po długiej przerwie?

środa, 08-02-2023 (00:00:00) | komentarze (0)


Czasami z powodu różnych sytuacji życiowych musimy przerwać swoją pracę i udać się na dłuższą przerwę. Powrót do aktywności zawodowej okazuje się potem bardzo trudny. Nie jest to jednak niemożliwe. Jak wrócić do pracy po długiej przerwie?

Zobacz też: Jak napisać profesjonalne CV? Jober.pl radzi studentom.

Jak wrócić do pracy po długiej przerwie?Czego boimy się w powrocie do pracy?

Od pracy zawodowej mogą odciągnąć nas różne czynniki nawet na parę lat. Takimi zwykle są wypadki, poważne choroby lub pobyt za granicą. Po ustaniu trudnego czasu następuje jednak ten, kiedy możemy wrócić do obowiązków zawodowych. Łączy się to z niemałym stresem dla pracowników. Długa przerwa w pracy sprawia, że wypadamy z rytmu, tracimy cenne informacje, dotyczące wszelkich zmian w naszej branży. Może nam się także wydawać, że nie posiadamy już odpowiedniej ilości wiedzy, aby dalej wykonywać swoje zadania. Pożądane umiejętności często się zmieniają, a my mamy wrażenie, że zapomnieliśmy, jak wykonywać swoje obowiązki.

Często barierą w powrocie do pracy jest konieczność zapoznania się z nowym zespołem. Widok dużej liczby nowych twarzy po powrocie może spotęgować stres - będziemy musieli poznać nowych pracowników i nauczyć się nadawać na tych samych falach, aby dobrze współpracować. Przerażać może także rutyna, jaką trzeba będzie wprowadzić w życie. Pobudki o wczesnych godzinach porannych i przebywanie w biurze do popołudnia może wydawać się problematyczne.

Jak znaleźć pracę po długiej przerwie?

Długa przerwa od wykonywania obowiązków zawodowych może sprawić, że "wypadniemy" z rynku pracy. Ten zmienia się bardzo szybko, a poprzednie staranie się o posadę kilka miesięcy może jeszcze bardziej nas zdemotywować. Przede wszystkim należy zacząć od sporządzenia nowego CV. Przeszukajmy internet pod względem informacji, jakie powinniśmy tam zamieścić. Warto także skorzystać z kreatorów, które sprawią, że dokument będzie bardziej atrakcyjny wizualnie. Dobre dokumenty aplikacyjne to połowa sukcesu. Trzeba także poczytać, co w ciągu tych miesięcy nieobecności zmieniło się w danej branży: czego oczekują pracodawcy? Jakie umiejętności są najbardziej pożądane? Należy pamiętać także, że rekruterzy bardzo cenią wieloletnie doświadczenie zawodowe.

KD

fot. pexels

Źródło: poradnikpracownika.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama