zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Pracowałeś w Irlandii? Odzyskaj podatek!

środa, 11-06-2008 (00:00:00) | komentarze (0)


Pracowałeś w Irlandii? Czy wiesz, że należy Ci się Zwrot Podatku?

 

Osoby pracujące w Irlandii zadają sobie pytania: jak obliczyć zwrot podatku, jakie dokumenty są potrzebne, jakie formularze należy wypełnić, aby otrzymać maksymalny, możliwy zwrot podatku. Na ja bardziej typowe pytania, dotyczące rozliczeń podatkowych odpowiada doradca podatkowy firmy EuroTax, zajmującej się zwrotem podatku za pracę za granicą.

W jaki sposób ubiegać się o zwrot podatku irlandzkiego?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie odpowiednich dokumentów. Pamiętaj, że to w Twoim interesie jest przypomnieć pracodawcy o wystawieniu dokumentów.

Dokument P45 - jest to dokument, który otrzymujesz za każdym razem kiedy kończysz pracę w Irlandii w trakcie trwania roku podatkowego. Wystawia go pracodawca.
Dokument P60 - jest to dokument, który otrzymujesz na koniec roku podatkowego (31 grudzień). Wystawia go pracodawca.
Rachunki - jeżeli posiadasz imienne rachunki za wynajem lokalu, prześlij je, a otrzymasz również zwrot tych wydatków.

Co zrobić jeżeli nie mam P45 lub P60?

W uzyskaniu od pracodawcy dokumentów P45/P60 mogą być pomocne payslip'y czyli cotygodniowe potwierdzenia wypłaty Jeżeli nie posiadasz żadnych dokumentów to my wystąpimy do Twojego pracodawcy z prośbą o przesłanie tych dokumentów. Jednakże w tym przypadku musimy uprzedzić o tym, iż cała procedura potrwa dłużej. Tak więc zanim wyjedziesz z Irlandii postaraj się, aby pracodawca wydał formularz P45, który zawiera informacje o dochodach i zapłaconych zaliczkach na podatek.

 

Ile trwa procedura uzyskania zwrotu podatku?

Zwrot podatku realizowany jest w okresie około 3-4 miesięcy. W niektórych przypadkach odzyskiwanie pieniędzy może trwać dłużej, szczególnie jeśli osoba ubiegająca się o zwrot nie posiada karty podatkowej P45, P60 lub jeśli podane dane albo dokumenty są niepełne lub błędne.

Jaka kwota zwrotu mi przysługuje?

To ile można uzyskać od fiskusa zależy od rozliczenie rocznego, które trzeba do niego wysłać. Zwrot podatku można obliczyć także samodzielnie, za pomocą specjalnego kalkulatora , udostępnionego przez EuroTax.

 

Sprawdź ile podatku możesz odzyskać - użyj kalkulatora zwrotu >>

Do ilu lat wstecz mogę ubiegać się o zwrot podatku?

O zwrot podatku można ubiegać się za 3 ostatnie lata.

Co to jest tax refund?

Tax refund to zwrot podatku, którego dokonuje irlandzki urząd skarbowy na rzecz osób, które w roku poprzednim (lub bieżącym - jeśli wyjeżdżają z Irlandii i wracają do Polski) zapłaciły więcej podatku niż wynikało z ich zarobków.

Kiedy mogę ubiegać się o zwrot podatku?

O zwrot zazwyczaj ubiegamy się dopiero po zakończeniu roku podatkowego, ale w uzasadnionych sytuacjach można się również starać w trakcie jego trwania. Taką uzasadnioną sytuacją będzie wyjazd za granicę, ale tylko wówczas, jeśli nie planujecie powrotu do Irlandii, aż do zakończenia danego roku podatkowego.


Czy muszę rozliczać się w Polsce?

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnicy, którzy mają miejsce zamieszkania w Polsce podlegają opodatkowaniu od całości swoich dochodów, również tych uzyskanych za granicą. Jednak wchodząca w życie ustawa abolicyjna rozwiązuje problem podwójnego opodatkowania. Teraz można będzie się ubiegać o zwrot podatku, bez obawy przed dopłacaniem polskiemu fiskusowi.

Chcesz, aby ktoś pomógł Ci się rozliczyć?

 

Ponieważ przepisy podatkowe są bardzo skomplikowane, niewielu jest w stanie poradzić sobie z wypełnieniem stosu formularzy niezbędnych do rozliczenia za zagranicznym fiskusem, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zajmują się zawodowo pomocą z zakresu zwrotu podatku za pracę za granicą.

Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się takie firmy jak EuroTax z Wrocławia, które służą pomocą w tym jakże trudnym temacie. Załatwiają za klientów wszystkie papierkowe sprawy, kontaktują się za zagranicznym Urzędem Skarbowym, a ich klientom pozostaje jedynie czekać na zwrot należnych im pieniędzy.

Masz inne pytanie? Zapytaj Eksperta

Chcesz wiedzieć więcej na temat potrzebnych dokumentów i procedur związanych ze zwrotem podatków - wypełnij formularz , a konsultant z EuroTax skontaktuje się z Tobą i udzieli wszelkich potrzebnych informacji !

Nie czekaj, odzyskaj swoje pieniądze!

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama