zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Student w urzędzie pracy

piątek, 10-08-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Koszty utrzymania w miastach studenckich, ciężka sytuacja materialna rodziny, problem ze znalezieniem pracy, a także zwykłe życiowe potrzeby powodują, że studenci szukają możliwości zatrudnienia. By znaleźć zatrudnienie najlepiej udać się do urzędu pracy, ale czy każdy student może?

student

Według przespisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy student studiów dziennych nie jest klasyfikowany jako osoba bezrobotna i tym samym nie może się zarejestrować w urzędzie. Najważniejszym warunkiem, który należy spełnić jest bowiem gotowość oraz zdolność do podjęcia pracy, a studia dzienne nie pozwalają na pełną dyspozycyjność.

Większość form zatrudnienia, którymi dysponuje urząd dotyczy pracy w pełnym wymiarze. Jednak w przypadku studentów, którzy skończyli studia i nie posiadają jeszcze tytułu naukowego, a nawet wyznaczonego terminu obrony dyplomowej, sytuacja ma się lepiej - mogą oni ubiegać się o status osoby bezrobotnej według wyżej wspomnianej ustawy.

Potrzebne będzie do tego zaświadczenie z uczelni o uzyskanym absolutorium z informacją o niewyznaczonym terminie obrony pracy. Aby uzyskać dostęp do ofert pracy, student dzienny może zarejestrować się jedynie jako poszukujący pracy. Osoby w podobnej sytuacji, ale z wyznaczonym terminem obrony takiej możliwości już nie mają.

Z kolei studenci zaoczni z racji formy nauki są uznawani jako osoby bezrobotne i bez problemu mogą ubiegać się o taki status i tym samym korzystać z różnych form wpsarcia, które oferuje urząd pracy.

KG

Źródło: Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama