zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Częste zmiany w CV - wpływają na korzyść czy niekorzyść pracownika?

wtorek, 14-03-2023 (00:00:00) | komentarze (0)


Poszukiwanie pracy łączy się często ze stresem. Swoje dokumenty aplikacyjne przygotowujemy długo i dokładnie, aby jak najlepiej zaprezentować się w oczach rekruterów. Zastanawiamy się, które miejsce w rankingu kandydatów zajmiemy i czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę. Jak rekruterzy postrzegają częste zmiany w CV?

Zobacz też: Metoda "Getting Things Done" - na czym polega i jak może pomóc w pracy?

Częste zmiany w CV - wpływają na korzyść czy niekorzyść pracownika?Częste zmiany pracy. Jakie są przyczyny?

Przyczyn częstych zmian miejsc zatrudnienia jest wiele. Od małej pensji po nieodpowiednią atmosferę w firmie lub zakończenie projektu. Najczęściej ostatnia z opcji ma miejsce przy umowie zlecenie lub umowie o dzieło. W przypadku, gdy jest to umowa o pracę, zaczynają się schody. Czy to pracownik jest nielojalny i szybko się nudzi w jednym miejscu? Może nie radzi on sobie na danym stanowisku ze względu na zbyt małe kwalifikacje? Mógł mieć do czynienia również z redukcją etatów. Przyczyny są tak naprawdę indywidualne i trudno określić, które z nich występują najczęściej.

Kiedy częste zmiany w CV są zaletą, a kiedy wadą?

Nie trzeba ukrywać, że gdy już wyróżnimy się spośród kandydatów i zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, nasze CV zostanie dokładnie przeanalizowane. Rekruterzy z łatwością zauważą częste zmiany firm w krótkich odstępach czasu. Może to być rozpatrywane zarówno jako wada, jak i zaleta. Dla młodego pokolenia pracowników praca w jednej firmie przez całe życie jest niemożliwa, w przeciwieństwie do dawnych czasów. Świadczy to o chęci ciągłego rozwoju młodych osób w branży.

Jeśli pracownik spędził wiele lat w jednej firmie, rekruterzy mogą odebrać to jako zakorzenienie się w jednej strukturze, przez co kandydat może mieć problem z zaklimatyzowaniem się w nowym miejscu i zmianę wieloletnich przyzwyczajeń. Patrząc z drugiej strony, osoba często zmieniająca pracę może zostać odebrana jako nieidentyfikująca się z firmą, co z kolei jest wadą.

Sytuacja wygląda inaczej w przypadku studentów. Częste zmiany firm nie są tu odbierane negatywnie. Za naturalne uważa się poszukiwanie branży, w której będą czuli się najlepiej. Rekruterzy widzą dzięki temu, że student zbiera doświadczenie i jest otwarty na nowe wyzwania.

KD

fot. pexels

Źródło: poradnikpracownika.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama