zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak ulepszyć swoje CV bez wychodzenia z domu?

sobota, 28-11-2020 (00:00:00) | komentarze (0)


Aplikując na dowolne stanowisko, niezbędne jest aktualne CV. Wybrana oferta często wymaga szerokiego zakresu umiejętności oraz specjalistycznej wiedzy. Istnieje bardzo niewielkie, o ile jakiekolwiek, prawdopodobieństwo otrzymania wymarzonej pracy bez posiadania wymaganych kwalifikacji. Rekruterzy przeglądający zgłoszenia kandydatów, zdecydowanie przychylniej spojrzą na osoby, które powiększają zakres swoich kompetencji, dzięki czemu odpowiadają wymaganiom pracodawców. W jaki sposób nabyć wiedzę i umiejętności, dzięki którym ulepszymy swoje CV bez wychodzenia z domu?

Zobacz też: Jakie załączniki dołączyć do CV?

osoba podnosząca kompetencje przez internet

W skrócie:

  • Na początku należy zorientować się jakie kwalifikacje są wymagane na danym stanowisku, które z nich już się znajdują w CV, a jakie należałoby tam umieścić, aby aplikacja została wzięta pod uwagę podczas procesu rekrutacji.
  • Warto zainwestować w specjalistyczne kursy internetowe, po których można  otrzymać certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności. Studenci często mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. Opłaca się również skorzystać z bezpłatnych szkoleń online dostępnych na poszczególnych platformach internetowych.
  • Ciekawą opcją jest poszukanie praktyk prowadzanych w trybie zdalnym, dzięki czemu zwiększa się okres doświadczenia zawodowego.
  • Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z literaturą branżową, dzięki której można uzupełnić wiedzę w danej dziedzinie i zwrócić na siebie uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

CV a oferta pracy. Ilość czy jakość?

Ostatnimi czasy można się spotkać z dwoma sposobami rozsyłania swoich aplikacji. Pierwszym z nich jest rozsyłanie jednego CV w wiele różnych miejsc, które mimo podobnego zakresu obowiązków mogą charakteryzować się różnymi wymaganiami szczegółowymi. W takich sytuacjach rekruter odnosi wrażenie, że kandydat na dane stanowisko stawia na ilość - liczy na to, że w końcu ktoś go zaprosi na rozmowę kwalifikacyjną, bo przecież kiedyś musi mu się udać. Aby nie zirytować potencjalnego pracodawcy, a zainteresować go swoją osobą, warto przyjrzeć się drugiemu sposobowi aplikowania, o którym można przeczytać w większości poradników pisania CV - personalizacji dostosowanej do potrzeb firmy.

Od czego zacząć ulepszanie CV?

Aby ulepszyć swoje CV, należy skonstruować je w sposób, który podkreśli szczególne cechy wymagane przez firmę. Nie uważa się za najlepszy pomysł przeładowanie dokumentu, poprzez zamieszczenie wszystkich informacji z życiorysu. Należy wybrać to, co najbardziej pasuje do danej oferty. Kiedy jednak nie posiadamy wymaganych kwalifikacji na wymarzone stanowisko, można wykorzystać czas wolny na różnego rodzaju uzupełnianie braków - poszerzanie umiejętności i uczestnictwo w szkoleniach zawodowych.

Specjalistyczne kursy internetowe

Tym, co najbardziej powinno nas zainteresować, są specjalistyczne kursy internetowe, dzięki którym znacząco podniesiemy nasze kwalifikacje. Istnieje wiele różnych ofert, z których zawsze można wybrać coś dopasowanego do obecnego rynku pracy. Ciekawą opcją są szkolenia zawodowe, prowadzone przez uznane organizacje, po których można otrzymać oficjalne certyfikaty. Są to dość kosztowne inwestycje, podczas których można skorzystać z kuponów rabatowych Udemy, dzięki którym będziemy mogli przeznaczyć część odłożonej kwoty na inne ścieżki rozwoju. Równie interesującą opcją mogą się okazać bezpłatne kursy i szkolenia organizowane przez różnorodne platformy internetowe. Jest to ciekawa propozycja, której warto się przyjrzeć. Wśród udostępnianych treści znajduje się wiele cennych materiałów szkoleniowych i publikacji, do których darmowy dostęp w innych okolicznościach jest niemożliwy.

Praktyki prowadzone w trybie zdalnym

Jednym z najważniejszych wymagań zamieszczanych przez pracodawców w ogłoszeniach o pracę jest staż zawodowy. Przedstawione kryterium może okazać się rozstrzygające podczas procesu rekrutacji na dowolne stanowisko. Z tego powodu warto poszukać ofert staży lub praktyk prowadzonych online. Jest to bardzo dobra alternatywa dla osób posiadających czas wolny, które chciałyby rozwijać się w danej dziedzinie. Stanowi świetne rozwiązanie dla tych, którzy mimo posiadania wielu kompetencji nie są w stanie spełnić podstawowych wymagań związanych z doświadczeniem zawodowym.

Znajomość branży a rozmowa kwalifikacyjna

Kiedy okaże się, że wysłane CV zostało zauważone przez rekrutera, można pomyśleć co dalej. W przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej warto uwzględnić nie tylko wymagania dotyczące stanowiska, ale i znajomość specyfiki danej dziedziny czy funkcjonowania firmy. W tym celu warto poszukać w internecie informacji na temat miejsca, w którym zamierzamy pracować oraz działań w branży, którą dane przedsiębiorstwo się zajmuje.

Zdarza się, że nawet gdy planujemy zdobyć stanowisko w dziale księgowości, to przyszły pracodawca wymaga podstawowej wiedzy w dziedzinie szkieł optycznych (sytuacja hipotetyczna). W tego typu sytuacjach specjalistyczna literatura branżowa może okazać się naszym jedynym wyjściem. Warto zainwestować w sprawdzone materiały, dzięki którym pozytywnie zaskoczymy rekrutera, co na pewno zwróci jego uwagę na naszą kandydaturę. W tym celu przydatne będą kupony rabatowe PZWL lub kupony zniżkowe LitRes, dzięki którym łatwiej osiągniemy nasze zamiary, zdecydowanie mniejszym kosztem.

Zobacz też: Studia bez obrony w CV.

KK

fot. Andrew Neel z Pexels

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama